سفرنامه تصویری کرمان !

Dr_Ghaffari

Active member
تعدادی عکس هم به یادگار از این سفر گرفتیم . هرچند به موضوع این سایت ارتباطی ندارد تعدادی از عکس ها را برایتان ارسال می کنم .عکس اول باغ موزه هرندی در کرمان است و الباقی باغ شاهزاده ماهان است .
خدا کند مدیر سایت مرا ببخشند .

پیوست ها

• _MG_3592.JPG
    _MG_3592.JPG
    74.3 کیلوبایت · بازدیدها: 1
  • _MG_3601.JPG
    _MG_3601.JPG
    51.9 کیلوبایت · بازدیدها: 1
  • _MG_3559.JPG
    _MG_3559.JPG
    84.6 کیلوبایت · بازدیدها: 4
  • _MG_3708.JPG
    _MG_3708.JPG
    48.1 کیلوبایت · بازدیدها: 1
  • _MG_3659.JPG
    _MG_3659.JPG
    65.4 کیلوبایت · بازدیدها: 1
  • _MG_3624.JPG
    _MG_3624.JPG
    72.3 کیلوبایت · بازدیدها: 1

Dr_Ghaffari

Active member
آرامگاه شاه نعمت الله ولی ماهان کرمان .

پیوست ها

• IMG_3712.JPG
    IMG_3712.JPG
    71.5 کیلوبایت · بازدیدها: 4
  • IMG_3685.JPG
    IMG_3685.JPG
    76.5 کیلوبایت · بازدیدها: 5
  • IMG_3683.JPG
    IMG_3683.JPG
    102.4 کیلوبایت · بازدیدها: 4
  • _MG_3720.JPG
    _MG_3720.JPG
    69.6 کیلوبایت · بازدیدها: 2
  • _MG_3708.JPG
    _MG_3708.JPG
    48.1 کیلوبایت · بازدیدها: 2
  • _MG_3696.JPG
    _MG_3696.JPG
    57.6 کیلوبایت · بازدیدها: 6

Dr_Ghaffari

Active member
سیرجان ؛ خانه قدیمی و یخچال دوقلو!

پیوست ها

• _MG_3758.JPG
    _MG_3758.JPG
    46.1 کیلوبایت · بازدیدها: 1
  • _MG_3755.JPG
    _MG_3755.JPG
    53.8 کیلوبایت · بازدیدها: 2

Dr_Ghaffari

Active member
کرمان ؛ حمام و ضراب خانه گنج علی خان ...

پیوست ها

• IMG_3517.JPG
    IMG_3517.JPG
    54.6 کیلوبایت · بازدیدها: 1
  • IMG_3451.JPG
    IMG_3451.JPG
    59.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • IMG_3432.JPG
    IMG_3432.JPG
    57.6 کیلوبایت · بازدیدها: 1
  • IMG_3420.JPG
    IMG_3420.JPG
    45.7 کیلوبایت · بازدیدها: 1

Dr_Ghaffari

Active member
♘ امیرحسین قاسمی ♞ گفت:
اختیار دارید دکتر جان
لذت بردیم از عکسها
اختیار دارید امیر حسین جان ! این عکسها که گذاشته ام کلی هم تفسیر لازم دارد که راستش در حوصله سایت نمی گنجد . اما به یکی اشاره می کنم . در یکی از عکسها ورودی یکی از دربهای آرامگه شاه نعمت الله ولی است که چند زنجیر به آن آویزان است و جمله " من دخل کانوا منا " روی آن حک شده است ! این درب نیز بسته بود و برای ما فتح باب شد تا ما نیز وارد شویم و مصداق کاشی نوشته قرار بگیریم و من حتی به زنجیرش آویزان شدم و عکس گرفتم !( البته ارسال نخواهم کرد ) این زنجیر در قدیم در بیشتر اماکن مقدس بود و به این معنی بود که اگر کسی از این زنجیر عبور می کرد و وارد حرم می شد در حریم حرم امان داشت و هیچ قدرتی اجازه نداشت به او دسترسی داشته باشد و به همین دلیل بزه کاران پس از ارتکاب جرم و جنایت به این زنجیر ها آویزان می شدند و وارد حرم می شدند . تلاشهای امیر کبیر برای مبارزه با بست نشینی به دلیل مخالفت مردم و روحانیون به ویژه در تبریز به نیجه ای نرسید اما رضا شاه چندی پس از حکومت استبدادی خود چون این زنجیرها و بست نشینی ها را سد راه می دید و می دانست با آن مبارزه کرد و شخصا با پاره کردن زنجیرهای امامزاده سید اسماعیل تهران دستور به مبارزه با بست نشینی داد و تمام زنجیرها را حتی در حرم امام رضا (ع) و ... پاره کردند و دور ریختند اما با کمال تعجب دیدم که در آرامگاه شاه نعمت الله باقی مانده است . خوب گرفتن عکس و ارسال آن برای دوستان را غنیمت دانستم ...
حالا دیگر امیدوارم دوستان مرا ببخشند !

sohrab

Active member
ممنون دکتر جان خیلی جالب بود :)
(امیر جان توی قالب جدید جای تشکر نداریم؟)

Dr_Ghaffari

Active member
البته این عکسها را خود من گرفته ام و در مقایسه با عکسهای حرفه ای همسرم من یک آماتور بیشتر نیستم . بین کلاه شاه نعمت الله و نقاشی سقف اتاق چله نشینی هم که ارسال شده است یک شباهت دوازده امامی وجود دارد ! نوشته های نقاشی سقف نیز این مساله را تایید می کند . که دوازده بخشی بودن آن نمادی از دوازده امام و در نتیجه شیعی مسلک بودن شاه نعمت الله و مریدانش می باشد ! با یک تیر دو نشان زدیم و دو عکس را تعریف و تفسیر نمودیم !

sohrab

Active member
دکتر جان اگر عکس های خانم بهتر شده، قانون کپی رایت رو زیاد جدی نگیر ;)

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
Dr_Ghaffari گفت:
البته این عکسها را خود من گرفته ام و در مقایسه با عکسهای حرفه ای همسرم من یک آماتور بیشتر نیستم . بین کلاه شاه نعمت الله و نقاشی سقف اتاق چله نشینی هم که ارسال شده است یک شباهت دوازده امامی وجود دارد ! نوشته های نقاشی سقف نیز این مساله را تایید می کند . که دوازده بخشی بودن آن نمادی از دوازده امام و در نتیجه شیعی مسلک بودن شاه نعمت الله و مریدانش می باشد ! با یک تیر دو نشان زدیم و دو عکس را تعریف و تفسیر نمودیم !
دکتر جون یک دوره آموزشی بگذرونی حله
از عکسهای ایشان هم اگر ممکنه بگذارید.

Dr_Ghaffari

Active member
♘ امیرحسین قاسمی ♞ گفت:
Dr_Ghaffari گفت:
دکتر جون یک دوره آموزشی بگذرونی حله
از عکسهای ایشان هم اگر ممکنه بگذارید.
مشغول هستم تا دوره را کامل کنم ! فعلا شاگردی می کنم ! آخر دوربین بیشتر دست من بود و او بیشتر عکسهای خانواده را گرفت و البته عکسهای مرا که قابلیت ارسال ندارند!

بالا