09124608266

  • سیلمی عرب خالض ایرانی دوران1
  • سیلمی عرب وارداتی Is erpo
  • سیلمی ترکمن آخال تکه Oral
  • سیلمی عرب وارداتی Honnors

کانون چوگان قهرمان جام خيريه گابريک شد

جام گابريک در سقف هنديکاپ 4+ روز جمعه 15 ارديبهشت با شرکت تيم هاي منتخب باشگاه هاي کشور و چوگان بازان برجسته تيم ملي و با حضور مقامات کشوري و لشکري ، خيرين و حمايت کنندگان و علاقه مندان به ورزش چوگان به پايان رسيد.

ديدار فينال اين رقابت ها با پرتاب گوي از سوي وزير ورزش آقاي عباسي آغاز شد که کانون چوگان با برتري 6 بر 5/5 نزاجا را شکست داد و فاتح جام گابريک شد و نيروي زميني ارتش به نايب قهرماني قناعت کرد.

نوروزآباد نيز در ديدار رده بندي با غلبه بر قصرفيروزه به مقام سوم اين رقابت ها رسيد.

در بخش پاياني اين مراسم جوايز و لوح هاي تقديري توسط موسسه گابريک به بازيکنان و مسئولين برگزاري اين رقابت ها اهداء شد.

 اين رقابت ها با همکاري موسسه خيريه گابريک و فدراسيون چوگان برگزار شد و درآمد حاصله از فروش بليط توسط خيرين به نفع افراد مبتلا به ديابت صرف خواهد شد.
 
قضاوت مسابقات جام گابریک در میان جمعیت انبوه هزار نفری مدعو و دوستار علاقمند به چوگان، بر عهده گوین جولین چپلین از داوران مطرح فدراسیون جهانی و سرمربی پیشین تیم ملی چوگان استرالیا و آفریقای جنوبی بود که در ارتقای سطح کیفی مسابقات بسیار موثر واقع شد.

دکتر محمد عباسی وزیر ورزش و جوانان در حاشیه بازی فینال چوگان جام گابریک که با قهرمانی تیم کانون چوگان به پایان رسید، با اذعان بر رسالت فرهنگی و تاریخی این ورزش و قدمتی تاریخی چوگان به گواه اسناد و دست نوشته های تاریخی خاطر نشان ساخت: اگرچه چوگان به برکت تحقق انقلاب شکوهمند اسلامی و عنایات ویژه مقام معظم رهبری، در جایگاه بسیار ویژه ای نسبت به صد سال قبل خود برخوردار است اما امروزه چوگان با جایگاه کهن خود فاصله بسیار دارد و به نظر من بخش خصوصی با همکاری ارکان نظام می توانند با انجام یک کار ترکیبی، موجب شکوفایی روز افزون این ورزش شوند.

وی در ادامه حضور تیم های نظامی نظیر نیروی زمینی ارتش و سپاه را در بحث چوگان سودمند دانست و ابراز امیدواری کرد تا دیگر تیم های نظامی نیز با این ورزش صد درصد ملی و ایرانی آشنا شوند.

دکتر عباسی ضمن تقدیر از زحمات فدراسیون چوگان، سرپرست این فدراسیون و دیگر دلسوزان و حامیان واقعی این ورزش در طی این سال ها، توسعه چوگان را متضمن برنامه ریزی قوی و البته همه گیر شدن فرهنگ این ورزش در جامعه دانست و افزود: وزارت ورزش و جوانان در راستای توسعه همگانی و قهرمانی این ورزش و در چارچوب بضاعت و امکانات خود، این آمادگی را دارد تا در کنار بخش خصوصی به حمایت از چوگان و فدراسیون ذی ربط بپردازد و حضور اینجانب و تنی چند از معاونین این وزارتخانه در بازی فینال، خود گواهی بر این موضوع می باشد که چوگان برای وزارت ورزش و جوانان به عنوان متولی ورزش در کشور از اهمیت خاصی به عنوان ورزشی اصیل و ملی و همچنین سفیر فرهنگی کشورمان برخوردار می باشد.