آبشخور اتوماتیک

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
نکات ضعف و قدرت آبشخور اتوماتیک چیست؟

پیوست ها

• ABSHKHOR.jpg
    ABSHKHOR.jpg
    28.1 کیلوبایت · بازدیدها: 33
  • ABSHKHOR1.jpg
    ABSHKHOR1.jpg
    17.8 کیلوبایت · بازدیدها: 99
عکس خود گویاست ولی این به تنبلی مهتروصاحب اسب برمیگرده!
ولی از مزایاش دسترسی دائم اسب به آب است که مهتران ترکمن زیاد این شیوه رو دوست ندارند!
ولی نیاز به چک روزانه از نظر صحت عملکرد دارد!
چون به نظر من با آب مثل خیلی چیزهای دیگه اصلا" نمیشه شوخی کرد!
البته اگر روزانه به اسب سرکشی کنید و یه کم هم رفتار شناسی اسب بلد باشید(متکی به خود!!!)ان شائ الله که مشکلی پیش نمیآید!

ناشناس

Active member
البته باید هر روزه به ابشخور ها سر زد آخه بعضی از اسبهایی که گوشه اصطبل پهن میکنن بعضی مواقع داخل آبشخور هم پهن میریزند در صورتی که آبشخور گوشه نصب شده باشد /داخل شیراز همه باشگاهها آبشخور اتوماتیک طرح جدید دارند حجم آنها بیشتر وجنس انها استیل /وقسمت خروجی آب به صورت 360درجه چرخشی میباشد /اما زمانی که آب قطع شود ان موقع است که اسبها لوله ها را از جا در می اورند/

نکات قوت اینکه اسب در هر موقع به اب دسترسی دارد در مصرف آب سرفه جویی میشود/
نکات ضعف اگر اب قطع شود مهتر دیر متوجه میشود مخصوصا اگر در شب اب قطع شود /اسب هم اگر آب به موقع بهش نرسد بر وزنش تاثیر میگذارد

Shabdeez

Member
بنظر من برای خیلی خوبه چون مهتران ما معمولا عادت دارند که یه سطل بزرگ اب بزارن گوشه ی بکس اسب و همین که یه کم سر اب رفت پایین اونو دوباره پر کنن غافل از اینکه ابی که قبلا تو سطل بوده مونده میشه و مزه ش برمیگرده.
و چی بشه که بعد از 1-2 هفته اب اون سطل رو کامل خالی کنن و بشورنش و دوباره پرش کنن و همونطور هم که میدونید اسب دوست داره همیشه اب رو تازه و از سرچشمه بنوشه و با این سطل ها اگه هر روز تمیز نشن و دوباره پر نشن بدن اسب مطمئنا انگل میگیره

پس با این تفاسیر بنظر من محاسن این ابشخورها خیلی بیشتر از معایب کوچکشه مخصوصا برای سلامتی اسبها.

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
ناشناس گفت:
/داخل شیراز همه باشگاهها آبشخور اتوماتیک طرح جدید دارند حجم آنها بیشتر وجنس انها استیل /وقسمت خروجی آب به صورت 360درجه چرخشی میباشد /اما زمانی که آب قطع شود ان موقع است که اسبها لوله ها را از جا در می اورند/
عکس از این نمونه ها میگذارید؟

سنا

Active member
اين كه اسب توش پهن نميندازه و اگر آب قطع شد و مهتر نفهميد هنوز مقداري آب براي آشاميدن اسب هست تا مهتر بفهمه
البته همه ي باشگاه هاي شيراز اينطوري نيست
يكيش باشگاه ما!

aahmadian

Member

این آبشخور چجوری عمل میکنه؟ جدیدتر از اینا نیست؟ یه سوال دیگه اینکه فشار آب مخزن جواب میده یا باید به آب شهری وصل بشه؟

بالا