بررسی مسابقات جام حیدر

asilasil

Member
با سلام
تو این تاپیک قصد داریم نقاط قوت و ضعف مسابقات امسال را بررسی کنیم تا انشالله سال بعد مسابقات بهتری داشته باشیم . نظرات شما دوستان می تونه سازنده باشه .

asilasil

Member
1- نقاط قوت :
حضور شرکت کنندگان حرفه ای تر نسبت به سال قبل
امکانات مناسب
تعداد زیاد اسب ها
استفاده از سیبل های مناسب
استقبال خوب تماشاچیان و مناسب بودن شرایط برای تماشاچیان
استفاده از سبک های متفاوت
تلاش قابل تقدیر برگزارکنندگان برای اجرای مسابقات

2- نقاط ضعف :
عدم آمادگی اسب ها برای حضور در مسابقات (آموزش 20 و چند اسب تنها در 20 روز قبل از مسابقات)
عدم همکاری شرکت کنندگان و خارج شدن از مانژ تمرین (در موعد مقرر در محل حضور نداشتند و موجب ناراحتی برگزارکنندکان می شدند)
زین کردن و خشک کردن اسبها توسط خود شرکت کنندکان در مسابقات !!! (چی بگم شاید هم ضعف نباشه) :blinksmiley:
استفاده از سیستم صوتی با صدای زیاد بخصوص اینکه نزدیک به مسیر حرکت اسبها بود و اسب ها این موقعیت را تجربه نکرده بودند که باعث رم کردن اسبها میشد که 3 یا 4 بار هم این اتفاق افتاد
نبود سیبل در مانژ تمرین برای تمرین شرکت کنندکان قبل از حضور در مسابقات
وجود پیج در انتهای مسیر حرکت اسبها که بهتر بود بعد از پایان مسیر قسمت تیراندازی مسیری مستقیم وجود داشته باشه تا باعث عدم تعادل سوارکار قبل از تسلط مجدد بر اسب نشه (البته انصافاً با زمینی به این مساحت محدود قابلیت ایجاد مسیری بهتری هم نبود)
عدم حضور کمانگیر هنگام شمارش امتیازات
تعداد تنها 3 دوره برای هر کمانگیر که به علت عدم تعادل تعداد شرکت کنندکان در زمان محدود اجرای مسابقات می تونه باشه که باعث پایین اومدن کیفیت مسابقات بود

البته همه اینا باعث نمیشه که ما زحمات برگزارکنندگان را از یاد ببریم و من به نوبه خودم همین جا از اونا تشکر می کنم بخصوص آقای رنجبر که خودشون دائم کنار مانژ تمرین بودند و رو این کار خیلی اعصاب گذاشتند .

1- نقاط قوت :
حضور شرکت کنندگان حرفه ای تر نسبت به سال قبل
امکانات مناسب
تعداد زیاد اسب ها
استفاده از سیبل های مناسب
استقبال خوب تماشاچیان و مناسب بودن شرایط برای تماشاچیان
استفاده از سبک های متفاوت
تلاش قابل تقدیر برگزارکنندگان برای اجرای مسابقات

2- نقاط ضعف :
عدم آمادگی اسب ها برای حضور در مسابقات (آموزش 20 و چند اسب تنها در 20 روز قبل از مسابقات)
عدم همکاری شرکت کنندگان و خارج شدن از مانژ تمرین (در موعد مقرر در محل حضور نداشتند و موجب ناراحتی برگزارکنندکان می شدند)
زین کردن و خشک کردن اسبها توسط خود شرکت کنندکان در مسابقات !!! (چی بگم شاید هم ضعف نباشه) :blinksmiley:
استفاده از سیستم صوتی با صدای زیاد بخصوص اینکه نزدیک به مسیر حرکت اسبها بود و اسب ها این موقعیت را تجربه نکرده بودند که باعث رم کردن اسبها میشد که 3 یا 4 بار هم این اتفاق افتاد
نبود سیبل در مانژ تمرین برای تمرین شرکت کنندکان قبل از حضور در مسابقات
وجود پیج در انتهای مسیر حرکت اسبها که بهتر بود بعد از پایان مسیر قسمت تیراندازی مسیری مستقیم وجود داشته باشه تا باعث عدم تعادل سوارکار قبل از تسلط مجدد بر اسب نشه (البته انصافاً با زمینی به این مساحت محدود قابلیت ایجاد مسیری بهتری هم نبود)
عدم حضور کمانگیر هنگام شمارش امتیازات
تعداد تنها 3 دوره برای هر کمانگیر که به علت عدم تعادل تعداد شرکت کنندکان در زمان محدود اجرای مسابقات می تونه باشه که باعث پایین اومدن کیفیت مسابقات بود

البته همه اینا باعث نمیشه که ما زحمات برگزارکنندگان را از یاد ببریم و من به نوبه خودم همین جا از اونا تشکر می کنم بخصوص آقای رنجبر که خودشون دائم کنار مانژ تمرین بودند و رو این کار خیلی اعصاب گذاشتند .

دوست عزیز ضمن تشکر از شما که بسیار ریز و دقیق این مطالب رو تایپ کردید، اما در خصوص نکات مثبت که هیچ ولی در خصوص نقاط ضعفی که اشاره کردین برای همشون دلایلی می آرم که امیدوارم شما رو مجاب کنه، ولی از اونجایی که برای هر خطی که نوشتید حرفی برای گفتن دارم به ترتیب جلو میریم و روی همشون بحث می کنیم طی پست های متفاوت.

1- عدم آمادگی اسبها رو در چه مواردی دیدید؟ وچرا فکر کردید که 20 روز زمان مناسبی برای آماده کردن 20 اسب نبود؟

asilasil

Member
به خاطر اینکه چهار نعل اسبها یکنواخت نبود که در تعداد محدودی از افراد به سوار کار بر می گشت اما در تعداد زیادی اسب از همون اول حرکتش را با سرعت زیاد شروع می کرد و مسیر 120 متری را 9 ثانیه ای طی می کرد .
حتی حسین رنجبر هم سریع رد شد ایشون در کره ای 8 تا تیر در تمرینات پرتاب می کردند که اونجا این اتفاق نیفتاد و در سبکهای دیگه هم با وجود اینکه اسب سریع حرکت کرد ایشون با مهارت بالاشون تونستن حداکثر 3 تیر پرتاب کنن.
چند تا اسب هم خیلی کند بودند که در یک مورد مربوط به سوارکار میشد
این اتفاق برای یکی از شاگردهای خانم همون باشگاه هم اتفاق افتاد
در کل به نظر من اینجوری می اومد .

به خاطر اینکه چهار نعل اسبها یکنواخت نبود که در تعداد محدودی از افراد به سوار کار بر می گشت اما در تعداد زیادی اسب از همون اول حرکتش را با سرعت زیاد شروع می کرد و مسیر 120 متری را 9 ثانیه ای طی می کرد .
حتی حسین رنجبر هم سریع رد شد ایشون در کره ای 8 تا تیر در تمرینات پرتاب می کردند که اونجا این اتفاق نیفتاد و در سبکهای دیگه هم با وجود اینکه اسب سریع حرکت کرد ایشون با مهارت بالاشون تونستن حداکثر 3 تیر پرتاب کنن.
چند تا اسب هم خیلی کند بودند که در یک مورد مربوط به سوارکار میشد
این اتفاق برای یکی از شاگردهای خانم همون باشگاه هم اتفاق افتاد
در کل به نظر من اینجوری می اومد .

ببینید دوست عزیز تمام امکانات برای مسابقه دقیقا" یکماهه فراهم شده بود چون مجوز برگزاری مسابقه دیر صادر شد، ولی اگر پارسال شما تشریف داشتید یا عکسها رو دیده باشید ، امکانات با امسال اصلا" قابل قیاس نبود.
در مورد اسبها 14 یا 15 اسب در همون باشگاه و 4-5 تا اسب هم از سمند ظرف 20-30 روز برای مسابقه آماده شدن که انصافا" هم سخت بود و هم تلاش زیادی رو به دنبال داشت که خوشبختانه دوستان ما از پس این کار به خوبی براومدن، غیر از 4راس اسب بقیه اسبها اصلا" با لاین مسابقه هم آشنا نبودن دیگه چه برسه به اینکه روی اونها تیر هم قرار بود زده بشه، با سرو صدای موزیک و بلندگوی گوینده و پرچم های رنگارنگ و مراسم سرمونی هم باید آشنا می شدن، و.....
اما شما اذیت کردن هیچ اسبی رو ندیدید درسته؟ در مورد یکنواخت نبودن چهار نعل نمی تونیم بگیم به سوارکار برنمی گشت چون اصل قضیه به سوارکار برمی گرده که متاسفانه خیلی از افراد شرکت کننده بر خلاف ادعاشون اصلا" سوارکار نبودن مثلا" در مورد خود من اولین بار بود که من سوار ستاره سفید در لاین کمانگیری میشدم چون تمام تمرینات من با کدخدا بود و سیبا که هر جفتشون لاین رو در زمان 8تا 9 ثانیه به اتمام میرسونن و زمانی که ستاره به وسط لاین میرسید هواسش به جایگاه vip پرت میشد و من با اثر ساق این اجازه رو بهش نمیدادم که کند کنه یا توقف.
وهمچنین شما این رو در نظر بگیر که در مسابقات جهانی بابت هر ثانیه ای که اضافه بیاری امتیاز مثبت می گیری که متاسفانه امسال جزو قانون مسابقه نبود، پس اگر کسی در سبک کره ای تنها 2تیر پرتاپ کنه و اسبش 17 ثانیه رو به 8 ثانیه برسونه خیلی جلوتر از کسی هستش که در 17 ثانیه 4 تا تیر می زنه.

در مورد اسبهایی که کند بودن هم خیلی از شرکت کننده ها راضی بودن و مدام به دنبال اسب آروم و کند می گشتن چه آقا و چه خانم و این بسته به تمرینات خودشون و سطح انتظار از خودشون بر می گشت وگرنه سوارکار حرفه ای اگر اسب کند هم در قرعه کشی بهش بیافته باید و باید بتونه از پس اسب بر بیاد.

حالا اگر سوال دیگه ای نبود بریم سر بحثی که فرمودین اسبها رو خود شرکت کننده ها باید زین می کردن....

asilasil

Member
az tamamie dostan mazerat mikham ama man vaghte ziadi ro to internet nemigzaronam vase hamin edameye in bahs be sorate mostamar emkan pazir nist hamon tooor ke man ebtedaye tapik goftam tanha ghasde man rahnamaiii be masoolan baraye ejraye harche behtare mosabeghat dar sale bad bood hamin va aslan ghasd nadashtam zahamate dostan ro pa mal konam va hamon tor ke didid az zahamate kheyliashon ham taghdir kardam ama nemidonam chera forogh khanom beheshon bar khorde va esrar daran ke began mosabeghe bedone kochek tarin mosh keli bode ???????????????????????
jedan az forogh khanom be khatere hozore faaleshon tashakor mikonam ama ishon hadafe in tapik ro faramosh kardan va mozo ro bish tar shabihe bahs kardan
ta tashakore samimane

az tamamie dostan mazerat mikham ama man vaghte ziadi ro to internet nemigzaronam vase hamin edameye in bahs be sorate mostamar emkan pazir nist hamon tooor ke man ebtedaye tapik goftam tanha ghasde man rahnamaiii be masoolan baraye ejraye harche behtare mosabeghat dar sale bad bood hamin va aslan ghasd nadashtam zahamate dostan ro pa mal konam va hamon tor ke didid az zahamate kheyliashon ham taghdir kardam ama nemidonam chera forogh khanom beheshon bar khorde va esrar daran ke began mosabeghe bedone kochek tarin mosh keli bode ???????????????????????
Jedan az forogh khanom be khatere hozore faaleshon tashakor mikonam ama ishon hadafe in tapik ro faramosh kardan va mozo ro bish tar shabihe bahs kardan
ta tashakore samimane

دوست عزیز تایپ متون انگلیسی در تاپیک ها جایز نیست البته اگر خدای نکرده احساس می کنید که من قصد و غرضی دارم می تونید از مدیریت سایت بپرسید.

دوست گرامی از این واکنش و جواب شما واقعا" تاسف خوردم چون من اصلا" جبهه گیری نکردم و فقط خواستم با هم بعنوان دو نفر که در مسابقه حضور داشتند یا شرکت کننده بودن مذاکره کنیم وگرنه اگر غیر از اینه و دوستان احساس می کنن جایی در صحبت های من واکنش منفی بوده یا هدفم این بوده که مسابقه رو در حد عالی جلوه بدم حتما" به من بگیدولی من وظیفه خودم دونستم بعنوان یکی از افراد کادر اجرایی در جهت رفع مشکلات و انعکاس آن به مدیران عمل کنم چون مسابقات نه در سال آینده بلکه تا 2ماه دیگه دوباره برگزار خواهد شد ولی شما حتی در خصوص 1 بند هم که بنده شروع کردم به بحث و مذاکره، نتونستید وارد بحث بشید.

دوست گرامی هر کسی که جایی و از کسی یا چیزی نقد می کنه باید نظرات دیگه رو هم در مقابل بشنوه و یا طرف مقابل رو مجاب کنه و یا خودش قانع بشه .

در پایان از اینکه هدفم فقط در جهت خیر و پیشبرد این تاپیک بوده ولی دیگری بنده رو محکوم به جبهه گیری یا.... کرده واقعا" متاسفم.