داورهاي ايراني

مرضیه

Member
هدف از ايجاد اين موضوع شناخت داوران ايراني و آشنايي با مراحل و چگونگي اخذ مدرك داوري مسابقات زيبايي و ساير رشته ها هست.
من در جشنواره ي زيبايي پيش كه در اهواز برگزار شد افتخار آشنايي با يكي از اين داوران ايراني رو داشتم كه اتفاقا از اعضاي سايت هم هستند و شايد مطالب خوبشون رو خوانده باشيد. ايشون آقاي سمير پوريان پور هستند كه اتفاقا مطلبي هم در رابطه با قوانين مسابقات زيبايي نوشتند كه مدتي است ارسالي نداشته... اميدوارم بعد از تعطيلات فرصت كنند سري به اين پست بزنند و از تجربيات و دانششون براي ما بنويسند و ما فيض ببريم...
نفر بعدي هم كه متاسفانه اين سعادت نصيبم نشد كه ملاقاتشون كنم ، سركار خانم كوثري هستند و من از آقاي پوريان پور شنيدم كه ايشون از داوران بين المللي ما هستند.
دوستان اميدوارم كه اين پست وسيله اي بشه براي آشنايي هر چه بيشتر ما با مباحث داوري . بسم ا.. ، ما شروع كرديم ادامه اش با همت والايتان... :)

sohrab

Active member
تا اونجا که می دونم: تعداد معدودی از داوران بین المللی، مجوز برگزاری دوره های آموزش و اعطای مدرک داوری زیبایی را دارند. به عنوان مثال خانم مری بن کرافت داور مشهور انگلیسی که چند دوره برای قضاوت مسابقات زیبایی اسب اصیل عرب به ایران آمده بود، این دوره را برگزار کرد. فکر می کنم آخرینش سال 81 بود که در اهواز برگزار شد و به این صورت بود که یک دوره فشرده تئوری و عملی داوری تدریس شد و در پایان دوره یک آزمون کتبی مربوط به قوانین داوری و یک امتحان عملی از شرکت کنندگان گرفته شد. خانم غمخوار هم فکر می کنم در همون دوره حکم داوری گرفتند ولی سمیر پوریان پور قبلا در این آزمون موفق شدند.
امیدوارم سمیر به اینجا سری بزنه و هم در مورد موضوع قوانین مسابقات که خودش ایجاد کرده و هم درباره دیگر داور های ایرانی بیشتر بگه.

سهراب گفت:
تا اونجا که می دونم: تعداد معدودی از داوران بین المللی، مجوز برگزاری دوره های آموزش و اعطای مدرک داوری زیبایی را دارند. به عنوان مثال خانم مری بن کرافت داور مشهور انگلیسی که چند دوره برای قضاوت مسابقات زیبایی اسب اصیل عرب به ایران آمده بود، این دوره را برگزار کرد. فکر می کنم آخرینش سال 81 بود که در اهواز برگزار شد و به این صورت بود که یک دوره فشرده تئوری و عملی داوری تدریس شد و در پایان دوره یک آزمون کتبی مربوط به قوانین داوری و یک امتحان عملی از شرکت کنندگان گرفته شد. خانم غمخوار هم فکر می کنم در همون دوره حکم داوری گرفتند ولی سمیر پوریان پور قبلا در این آزمون موفق شدند.
امیدوارم سمیر به اینجا سری بزنه و هم در مورد موضوع قوانین مسابقات که خودش ایجاد کرده و هم درباره دیگر داور های ایرانی بیشتر بگه.

خانم شهاب پور، حسين ابن انصير و عليرضا خدابنده لو هم از ديگر دارندگان مدرک داوري بن کرافت هستند که الان تو ذهنمه.

مرضیه

Member
تا اونجا که می دونم: تعداد معدودی از داوران بین المللی، مجوز برگزاری دوره های آموزش و اعطای مدرک داوری زیبایی را دارند. به عنوان مثال خانم مری بن کرافت داور مشهور انگلیسی که چند دوره برای قضاوت مسابقات زیبایی اسب اصیل عرب به ایران آمده بود، این دوره را برگزار کرد. فکر می کنم آخرینش سال 81 بود که در اهواز برگزار شد و به این صورت بود که یک دوره فشرده تئوری و عملی داوری تدریس شد و در پایان دوره یک آزمون کتبی مربوط به قوانین داوری و یک امتحان عملی از شرکت کنندگان گرفته شد. خانم غمخوار هم فکر می کنم در همون دوره حکم داوری گرفتند ولی سمیر پوریان پور قبلا در این آزمون موفق شدند.امیدوارم سمیر به اینجا سری بزنه و هم در مورد موضوع قوانین مسابقات که خودش ایجاد کرده و هم درباره دیگر داور های ایرانی بیشتر بگه.
اين دوره ها بر چه اساسي و چند وقت يكبار برگذار ميشه؟ امكانش هست دوباره در اهواز برگذار بشه يا همون يكدفعه هم شانسي بود؟؟!!!!(ميفهميد كه منظورم چي هست؟! ;) )

sohrab

Active member
برنامه مشخصی براش وجود نداره . بستگی به این داره کسی که مجوز برگزاریش را داره ( مثل دکتر بن کرافت) بیاد و بخواد و شرایط مهیا باشه تا دوره و آزمون برگزار بشه. ولی اگر علاقه دارید می تونید از همین الان خودتون را آماده کنید چون قبولی در امتحانش کار خیلی سختیه. آموزشی که سال 81 داده شد شامل تدریس یک جزوه بود که توی موضوع " قوانین بین المللی زیبایی اسب عرب" همشو می نویسم. + کلاس عملی که فیلمبرداری کردم و اگر خواستین می تونم در اختیارتون بگذارم.

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
سهراب گفت:
برنامه مشخصی براش وجود نداره . بستگی به این داره کسی که مجوز برگزاریش را داره ( مثل دکتر بن کرافت) بیاد و بخواد و شرایط مهیا باشه تا دوره و آزمون برگزار بشه. ولی اگر علاقه دارید می تونید از همین الان خودتون را آماده کنید چون قبولی در امتحانش کار خیلی سختیه. آموزشی که سال 81 داده شد شامل تدریس یک جزوه بود که توی موضوع " قوانین بین المللی زیبایی اسب عرب" همشو می نویسم. + کلاس عملی که فیلمبرداری کردم و اگر خواستین می تونم در اختیارتون بگذارم.
ویدیوها رو تکه تکه کن بریزیم رو یوتیوب بعد لینکشو اضافه کنیم اینجا
از هر برنامه دیگه ای هم ویدیو داری رو کن :)

sohrab

Active member
حدود 2 ساعت ویدیو هست. برای یوتیوب باید چه فرمتی داشته باشه؟

فربود

Active member
لطفا فیلمش بریز رو سی دی و آدرس میدم برام پستش کن
ممنون میشم اگه این کار رو برام انجام بدی :-*

اگه داور زيبايي ميشناسيم ميشه اينجا معرفي كنيم؟
خودشون گفتن اسمم رو توي پيشكسوتها ننويسين چون پيشكسوت نيستم

alborz

New member
لطفا فیلمش بریز رو سی دی و آدرس میدم برام پستش کن
ممنون میشم اگه این کار رو برام انجام بدی

داوران ایرانی طی کلاسهایی که در یزد-تهران( دو دوره ) و -خوزستان موفق به قبولی این دوره کلاسها شدند در زیر لیست میکنم: در ضمن دکتر مری بن کرافت که داور اکاهو و مدرس داوری میباشند و دکتر فین گینیس که همچنین داور اکاهو و نماینده انجمن اسب عرب انگلستان در اکاهو میباشند مدرسان این دوره ها بودند.... . خانم کوثری داور بین المللی نیست...... در کلاسها هم شرکت نکردند..... لیست داورهای ملی ایران بدین قرار است و جز این افراد کس دیگری در این کلاسها قبول نشده است:
یزد: 1-آقای ضیا وکیل سادات 2- آقای سهیل صنعتی3- آقای علی ا صفهانی (از کرمان که در کلاس یزد شرکت کردند)
خوزستان: 1- آقای محمود حقیقت منش 2- خانم حمیرا شهاب پور 3- خانم گلتاج غمخوار 4- آقای سمیر پوریان پور
تهران ( دو دوره): 1- آقای محمد شیدفر 2- آقای ایمان خانی 3- اقای ابن نصیر 4- آقای سهیل یوسف نیا 5- خانم شیرین سالارتاش 6- خانم کاترینا قلاوند 7 -آقای سیاه منصوری(همدان که در کلاس تهران شرکت کرده بودند 8- آقای بهزاد بهزا د پور

در ضمن خدا پدر اونایی که این کلاسها را را انداختند بیامرزه...........

در ضمن داور بین المللی شدن به این سادگی ها نیست به خدا....... خیلی خیلی شرایط داره اگه دوست دارید بدونید : www.ecaho.org این سایت و حتما ببینید اسم همه داورهای به قول شما بین المللی هم توش هست .

Soheil Sanati

Active member
avvalin bar sale 2002 dar yazd bargozar shod . ba ostadie dr mary bancraft. man va aghaie vakil va aghaie esfahani jozve avvalin ghabooliha boodim

بالا