ظاهرا مشکل سیلمی حل میشود

آپاساي گفت:
بجزمهندس سعیدبیک مابقی روبی خیخی
به خدا من هم دلم نمیخواد که فکر کنم کسی مثل بیک چنین کاری رو کرده.
آدم به مرام و معرفت این مرد، اونم توی این زمونه نامردی و نامرادی، والله کم پیدا میشه.
ان شا الله که خبرش صحیح نباشه یا لااقل پای بیک در میون نباشه.

Farib گفت:
ما که بالاخره نفهمیدیم این سیلمی چیه !
فکر می کنم چون احتمالا خیلی خفنه. اطلاعات نمیدن. تصمیم دارن همه رو ناگهان غافلگیر کنن.
شایدم یه جور سیاسته. بهرحال خارجی با خارجی.خالص با خالص. قاطی نکنید که هیچی در نمی یاد.

Farib

Member
نه طبق اطلاعات واصله . اون پروزه با شکست روبرو شد و دو تن از دوستان major رو وارد کردن .

مگه تو این چند سال کم نریون وارد کردن که اینا میخواستن بازم وارد کنن ؟
اگه فقط برای گریز از همخونی زیاده که چنتا سیلمی نسبتا خوب داریم که میشه این کار رو کرد ولی آقای وکیل السادات عاشق همخونیه و همینجور چشم بسته داره برادر و خواهر و پدر و مادر رو میکشه
نه جونم احتمالا قضیه چیز دیگس( مهم پوله بود که جمع شد و بعدش هم با ورود major همه چیز به خیر و خوشی تموم شد)

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
اصلا بحث همخونی و این حرفا یک کلمه هست که مصرف زیاد داره.
همون زمان مری خانمم اگر چشما باز میبود سیلمی از خط خونیهای متفاوت دیده میشد. همین الانم که 25 سال رد شده از اون زمان هم هنوز وجود دارد.

R.sadeghi

Member
همون زمان مری خانمم اگر چشما باز میبود سیلمی از خط خونیهای متفاوت دیده میشد. همین الانم که 25 سال رد شده از اون زمان هم هنوز وجود دارد.

ما تو خالصامون سيلمي هاي خيلي خوبي داريم كه پيدا نيستند! و علتش بد بودن سيلمي يا توليداتش نيست علتش صاحبانيست ك نميخوان كاري بكنن به خدا مال رو صاحبش باارزش يا بي ارزش جلوه ميده نه حرف و حديث ! وقتي صاحب يه سيلمي خالص مثل آقاي ... در تهران يا آقاي ... در تبريز نميخوان ك سيلميشون مطرح بشه و توليد كننده ها سراغشون برن يا بعضي مالكا ك با قيمتاي الكي توليدكننده رو از سيلمي دور ميكنن خوب منم باشم ميرم از ي سيلمي خارجي ميكشم !! كه هم طرفداراش بيشترن هم همه ميرن ميكشن و سرو ته هزينشم تا سه 4 تومن ختم ميشه تازه مالك سيلمي خارجي منتمم ميكشه با روي باز ! بي دغدغه! منم ميرم ميكشم! و نميتونم همش شكم ماديونم رو از نهايتن دو يا سه تا سيلمي خالص پركنم!
و ي بحث ديگه هم هست ك يك واقعيته اونم اينكه بيشتر توليد كننده هاي ما علم پرورش ندارن! و به اين كار بيشتر به ديد تفريحي نگاه ميكنن و نتيجش اينه ك وقتي ي سيلمي خارجي خوشگل موشگل دل از دلش برد ديگه عيباشو نميبينه و هرچي ماديون تو اسظبلش داره ازش پر ميكنه!! ماديوناشم سالي يه كره ميزارن زمين در نتيجه اسمش ميشه توليد كننده به همين راحتي!!
اما هنوز هم هستند توليد كنندگان قديمي كه با علم اينكارو ميكردند! ك متاسفانه دونه دونه دارن ازين كار ميكشن كنار!! به خاطر اينكه احساس ميكنن ارزش ها داره از بين ميره!
من با وارد كردن سيلمي خارجي مخالف ك نيستم موافق هم هستم چون زمينه ي پيشرفته به شرطي ك با علم ب اين كار انجامش بدن و سعي بر توليدات خوب با ماديوناي خارجي بكنن و ماديوناي خالص رو ك روز ب روز داره عمرشون كوتاهتر ميشه رو با موش آزمايشي اشتباه نگيرن ك سيلمي خارجيشون روش امتحان كنن لااقل ماديوناي خالص رو صرف سيلمي هاي خالص بكنن تا ارزششون از بين نره! و ماديوناي خون وارداتي يا خارجي رو ازين سيلميا بكشن يا بجاي اينكه دور هم جمع بشن كه سيلمي خارجي بيارن درحالي كه چندتا سيلمي خارجي خوب تو ايران هست ! جمع بشن برن ي ماديون خوب برا اين سيلميا بيارن ك لااقل اگه ميخوان تو اين زمينه فعاليتي بكنن پيشرفت كنن

بابا الحق که .................ای ول.خوشم میاد که انقدر اطلاعات بالا رفته از نظر هم خونی و ژنتیکیوو خیلی چیزای دیگه به خانم هم داریم ایراد میگیریم. خدا بیامرز اگه میدونست ماها براکارش نظر خواهیم داد دور اسب یه دفه خط میکشید:dodgy::tonguesmiley::tonguesmiley:

ابوذر

Member
مبارك وارد نشد كه هركي هر اسبي رو باهاش بكشه و ديگه ول كن نباشه.با هدف وارد شد كه من جايي شنيدم كه مبارك وارد شد كه با يك بار تغيير بتونه سر و گردن كره هاي حداد رو اصلاح كنه.در ضمن مبارك در زمان خودش جزو خوبها اگه نگيم بهترينها بود اما سيلمي هاي وارداتي الان بجز دو تا شون كه اونها در حد متوسط هان كدوماشون به درد بخورن؟من مخالف واردات نيستم و طرفدار تعصبي خالص هم نيستم ولي نبايد زحمت هاي خانوم روپايمال كرد.گرچه انسان جايز الخطاس ولي ما چكار كرديم؟؟؟؟؟
بابا الحق که .................ای ول.خوشم میاد که انقدر اطلاعات بالا رفته از نظر هم خونی و ژنتیکیوو خیلی چیزای دیگه به خانم هم داریم ایراد میگیریم. خدا بیامرز اگه میدونست ماها براکارش نظر خواهیم داد دور اسب یه دفه خط میکشید:dodgy::tonguesmiley::tonguesmiley:

بالا