له شدن پا

سنا

Active member
بچه ها تا حالا شده اسب بره رو پاتون وايسه؟
چيزيم شده پاتون؟ عكس العمل شما و اسب چي بوده؟
آيا اسب ميفهمه پاي شما رو له كرده؟:biggrin:

irclick

New member
بچه ها تا حالا شده اسب بره رو پاتون وايسه؟
چيزيم شده پاتون؟ عكس العمل شما و اسب چي بوده؟
آيا اسب ميفهمه پاي شما رو له كرده؟:biggrin:

چرا نشده !!
دو سه بار با دست رفته رو پام که با عکس العمل (داد زدن سرش) من زود برش داشته .
چیزی که چه عرض کنم 2-3 ساعت درد میکنه بعد یواش یواش خوب میشه البته بستگی به نوع له کردن داره هاا
بنظر من که میفهمه چون خودشم زود پاشو برمیداره

بظر من خودمون باید دقت کنیم تا پامون زیر دست و پای اسب نمونه

parisa

Member
سنا جان مگه سر شما نیومده ؟ مطمئن هستم که برای بیشتر سوارکارا پیش اومده حتی براشون هم پیش میاد که اسب دستشو روی انگشت 60 پا بزاره وای خدا چه دردی داره :':)sadsmiley:
اما معمولا من صدام در نمی یاد تا برسم خونه بعد پام را چک کنم ببینم سالمم یا نه :blushsmiley:

parisa

Member
در این مورد که اسب خودش می فهمه یا نه، باید بگم که تو هر موقعیتی که این بلا سرم اومده اسب پای من را ندیده یا من خودم بی دقتی کردم و اسب بی چاره گیج شده

Kianoosh.ch

Member
برا من که زیاد پیش اومده....اما اسبا خودشون میفهمن فکر کنم...حتی یه بار موقع سوار شدن اسب با دستش چنگ زد تو زانوم که از 100 تا لگدم بدتر بود...

سنا

Active member
معمولا من صدام در نمی یاد تا برسم خونه بعد پام را چک کنم ببینم سالمم یا نه :blushsmiley:
دقيقا منم همينطور
تا حالا دوبار ناخن شصتم افتاده به خاطر اينكه اسب له كرده:wacsmiley:
الان واسه بار سوم سياه كرده!!!
:ph34r-smiley:
احتمالا چند وقت ديگه اصلا پام كنده ميشه :dodgy:

sevda

Member
سنا جان تا دلت بخواد...
ولی یه بارش از همه جالبتر بود که اقا اسبه لطف کردن پاشون رو گذاشتن رو پای بنده و شروع کردن به شهیه کیدن خودشم از اوون شیهه های دنباله دار منم هر چی سرش داد زدم اصلا نشنید اخرشم خودش تصمیم گرفت که پاشو برداره:laughingsmiley:
در مورد سوال دومتون هم: همیشه باید خودمون مواظب باشیم که دچار این سانحه نشیم:winksmiley02:که واقعا هم خیلی درناکه و هم تا یکی دو هفته پا کبود میشه:blushsmiley:

Kianoosh.ch

Member
به نظر منم بهترين راه اينه که خودمون مواظب باشيم...اخه اسب هيچ تقصيري نداره...به نظر من

Soroush.A

Member
پای منم له شده ولی جدی نبود:winksmiley02:دردم هم نیومد چون یه کره این کار رو با من کرد و به خیر گذشت:dodgy:

فربود

Active member
كاش تا يكي دو هفته بود.من كه حدود يك سال گيرش بودم خوب شد اما دوباره!! :ph34r-smiley:
سنا جان اینقدر شیطونی میکنی که دوباره هم پای خودت رو له کردی .:laughingsmiley:
البته اگه کره اسب من رو داشتین هم له میکرد هم گازتون میگرفت :dodgy:

bakhshi

Member
اولین بارکه دماوند دذفول دیدم اینقدر محو تماشا شدم:wacsmiley:! که دستش گزاشت روی پای من ولی من خیلی کم دردم اومد تا اینکه شب ....:winksmiley02:

من زیاد اسب دست گزاشته روی پام ولی همون موقع درد داره وقتی برمیداره درد نداره !مال من که اینجوری بود ولی یک بار اسبم دست گزاشت رو پای داییم تا هفت هشت ماه گیرش بود!!

من یک نکترو میگم که باید رعایت کنید سر من خیلی اومده این بلا!وقتی بغل اسب وایسادین اگه میخاد علفی چیزی از روی زمین بخوره دستشو میاره جلو تا گردنش خم شه همین دست اوردن جلو دقیقا میاد روی پای شما!!:laughingsmiley:

ناشناس

Active member
له شدن پا بیشتر درهنگام چرخش اسب اتفاق می افتد. چند نکنته رو رعایت کنید این اتفاق نمیافته .فاصلتون رو با اسب حفظ کنید بند دست گردونتون رو بلند بگیرید .زمانی هم که میرید داخل باکس اسب حتما نمیخواد برید بچسپید به اسب و بغلش کنید که دست بزاره روی پاتون . موقع تمیز کردن سم اسب هم مواظب باشید .در ضمن خیلی ها موقعی که اسب پاشون رو له میکنه اسبو تنبیه میکنن که این کار کاملا اشتباه هست چون اسب نمیدونه برا چی داره تنبیه میشه در واقع اونها باید خودشون رو تنبیه کنن که فاصلشون رو با اسب حفظ نکردن.

بالا