مسابقات پرش با اسب استان كرمان(15/03/88)

پاسخ : مسابقات پرش اسب استان كرمان

oliveira گفت:
من در مورد سرعت اسب به شما گفتم دوست من.
سرعت زیاد باعث میشه که اسب باسکول درستی برروی مانع نداشته باشه واصطلاحا"برروی مانع Flat بشه!
این عدم باسکول اسب وعقب ماندن سوار بدلیل.....تمامی موقعیت سوار رو به هم میریزه!
نقدم همون قبلی است با این تفاوت که در این عکس نقاطی از موقعیتش رو نسبت به عکس قبل از دست داده وبه نظرم نقاط کمی از Position باقیمونده.
ولی باسکول معلول علت هایی است!من در این دو پاسخ فقط سعی می کنم اشاره کنم که پریدن کاری مستقل برای سوار اسب نیست که هر کدام برای خود وظایفشان را انجام دهند....!
بله متوجهم عزيزم،منظورم اين بود اين 3 باسكول رو بحث كني واسه خود من تفاوت ها روشن تر شه

quote author=moien link=topic=5864.msg31721#msg31721 date=1245329489]
اين 2 تا عكس قبلي روي يك مانع هستن
ميشه اين تفاوت رو توجيح كنيد ؟
[/quote]
هیچکدام نه اسب وسوار موقعیت درستی ندارند.!

moien گفت:
بله متوجهم عزيزم،منظورم اين بود اين 3 باسكول رو بحث كني واسه خود من تفاوت ها روشن تر شه
بحث خیلی مفصل است,فقط به باسکول خلاصه نمیشود ,تفاوت دیدگاه است از پایه تانشست تا انتقال ثقل....!عزیز!

اما درباره عکس آخر.,زاویه وپیچش دست با دهان اسب باعث قطع ووصل تماس خواهد شد,باسکول بیش از حد بر روی مانع110سانتیمتر,زاویه نامناسب کمر که ناگزیر نگاه به جلو رو از سوار گرفته ولی سوار با تعادل وبرروی این مانع موجه است.

البته این جملات نه به معنای نقد سواری و...بلکه فقط نقد موقعیت بوده که خود به خوبی شرایط سوارکار را درآن لحظه باتمامی شرایط هیجانی و..درک کرده وبه سختی انجام حرکات آگاهم.
قصد نقدنداشتم ولی...!

اين اسب تركمني است كه در مسابقه شركت كرد و با قد كوتاهي كه داشت
وانجام پرش هاي زيبا،غيرت اسب تركمن را بخوبي نمايش داد

پیوست ها

• DSC05128.gif
    DSC05128.gif
    146 کیلوبایت · بازدیدها: 41
  • DSC05128.gif
    DSC05128.gif
    146 کیلوبایت · بازدیدها: 43

علی واحدی

Active member
این مگنولیا یا مگی همیشه روی موانع اکسر با سوارش یا مالکش این مشکل رو داشته و داره. اون موقع ها هم یادمه که اکثرا وسط مانع فرود میومدن و ... . ولی خوشا به غیرت مگی. اسب نازنینیه.

علی واحدی

Active member
moien گفت:
نظراتون محترم اما من نمي تونم همه حرفاتون كه خيلي وجه ادبي گوش پر كني دارند رو قبول كنم
ميشه در مورد اينم نظر بدين ؟!!!
ببینید دوستان عزیز من با صاحب مگنولیا دوستم و ایشان را سوارکاری مودب و متین میدانم و شناخته ام. شما که همشهری هستید باید از اوضای هم بیشتر از من غریب اطلاع داشته باشید. این دوست خوب ما (مالک مگنولیا) از ناحیه کمر و ستون فقرات مشکل عدیده دارند و حتی از مهره های گردن و بنظر من با این بدن مسابقه اونم تو ارتفاع 120 کاریه که قابل ستایشه. اون سال که من بم بودم مسعود برجیان روز اول با مگی 1 شد اونم توی بهترین اسبها. غیرت مگی حرفی توش نیست ولی سوارکارشم با توجه به مشکلات عدیده ای که دارند میتوانم بگویم که جای تقدیر دارند.

soren10

New member
سلام چطور ميتونم فيلم يا سي دي مسابقات پرش با اسب 12تير1388رو داشته باشم؟راهنمايي ميفرماييد؟