چگونه رشد یال و دم را افزایش دهیم

سلام هرکی بلده لطفا کمکم کنه
چه چیزی یال و دم اسبو بلندتر و کمک به رشد سریعترش میکنه
لطفا کمکم کنید دوستان
:cool:
لطفا یه کم بیشتر توضیح بدین دارویی که میگین رو باید بدم ایب بخوره یا اینکه باید محل رشد یال بکشم

از قدیم یادمه می گفتن اب برنج اب کش و به خصوص سبوس برنج رو که اب بزارین و با ابش یال و دم رو بشورین زیاد تاثیر زیادی داره سبوس برنج (پوست روش ) رو هم راحت می تونین از عطاریا بگیرین قینتیام نباید داشته باشه هفته ای 2 3 بار بشورین باهاش

اب صدر و حنا خیلی رقیق هم تاثیر داره فقط واسه موی سفید حنا رنگ سرخ میاره

amin abdian

Member
من از خیلی از دوستان شنیدم که اگه روغن زیتون هم به یال و دم بمالین برای رشدش خیلی تاثیر میذاره

از قدیم یادمه می گفتن اب برنج اب کش و به خصوص سبوس برنج رو که اب بزارین و با ابش یال و دم رو بشورین زیاد تاثیر زیادی داره سبوس برنج (پوست روش ) رو هم راحت می تونین از عطاریا بگیرین قینتیام نباید داشته باشه هفته ای 2 3 بار بشورین باهاش

اب صدر و حنا خیلی رقیق هم تاثیر داره فقط واسه موی سفید حنا رنگ سرخ میاره

1- این آب برنج آب کش رو که گفتید منم شنیده بودم.نمکی که توی این آب هست مشکلی برا یال و دم ایجاد نمیکنه؟

2- سبوس برنج را که میگید توی آب بریزیم و با آبش بشوریم . میشه بفرمایید چه مدت باید توی آب باشه و بعد آبشو استفاده کنیم؟

علی اصفهانی

Active member
ويتامين B كمپلكس ــ ويتامين هاي B مهم (شامل فوليت، بيوتين و اينوزيتول)
ويتامين B6 ــ
ويتامين C همراه بيوفلاونويدها ــ
ويتامين E،
بتاكاروتن

برای انسان اینها دررشد مو موثرند . حیوان هم باید همینطور باشه :smilingsmiley:

از دوستان کسی را حل اساسی نداره البته نظر شما هم جای خود داره ولی منم مثل اقای حمید رضاصفری میخوام را حل قشنگ توضیح بدین ممنون میشم

سامان حسینی

Active member
درسته همین چیزای طبیعی اثرزیادی داره ویتامین ب کمپلکس هم خوبه برای اسب وخوراکشو زیاد میکنه.برای دم ویال اب برنج ابکش خوب جواب میده صدر هو خوبه حنا هم خوبه همینطور که دوست عزیز توضیح دادن

1- این آب برنج آب کش رو که گفتید منم شنیده بودم.نمکی که توی این آب هست مشکلی برا یال و دم ایجاد نمیکنه؟

2- سبوس برنج را که میگید توی آب بریزیم و با آبش بشوریم . میشه بفرمایید چه مدت باید توی آب باشه و بعد آبشو استفاده کنیم؟

خوب نمک توی اب ابکش قطعا تا ثیر داره پدر می گفتن اگه نباشه خیلی بهتره (خیلی ) اما کسیم ندیدم برنج رو بدون نمک اب کش کنه که وا بره :)))))

بهترین گزینه همون سبوس برنج هست که تا ثیر خیلی بیشتری از خود برنج داره به شکلی که سبوس رو 10 دقیقه تا 15 دقیقه بجوشونین بعد اب عصاره اون رو برای شستشو یال و دم استفاده کنید و برای مقدار اگر اندازه سبوس مثلا دو تا مشت هست (به حجم اندازه بگیرین ) به همون اندازه (دو تا مشت ) جوری اب بریزین تو ظرف که بعد از جوشیدن به اندازه همون 2 تا مشت اب توی ظرف بمونه 50 به 50 و بعد هم تفاله رو جدا کنید و با ابش بشورین مثلا هفته ای یک بار ریشه مو رو خیلی قوی می کنه

اب صدر و حنا قدیم زیاد استفاده می شده اونم هر روز می شستن !!!!

aman_tsr

Member
طبق گفته جناب اصفهانی ویتامینهایی که فرمودند تاثیر بسزایی داره البته یه کنسانتره بنده برای اسبها استفاده میکنم که گذشته از اثرات بسیار قابل توجه در رشد قد برای کره ها و استحکام مفاصل برای اسبهای کورس و استقامت و همچنین سم اسب در رشد یال و دم هم این تاثیر کاملا محسوس و قابل توجه است البته کارخانه تولید کننده فرمول ارائه نمیکنه و این موضوع در تشخیص اینکه چه موادی موثر هستند قضیه را گنگ میکنه اما این توصیه را میکنم با توجه به تجربه ای که کردم اگه آب برنج و یا استفاده از ویتامین ها و کنسانتره ها امکان پذیر نیست حداقل روزانه یک بار یال و دم را به هنگام غروب و ابتدای شب با اب معمولی خیس کنید.

بالا