آیا نعل اسب شانس می آورد؟

آیا نعل اسب شانس می آورد؟

• مجموع رای دهندگان
    4

ناشناس

Active member
ريشه و اساس خرافاتي مانند (نعل اسب شانس مي آورد) چيست و حكم باور اين خرافات چيست ؟

به طور كلي بايد دانست در روايات اسلامي از فال نيك نهي نشده است و علت آن به خاطر اين است كه فال نيك غالبا". مايه حركت و اميدواري است . در مقابل فال بد كه موجب يأس و نوميدي و سستي و ناتواني است . البته اين دليل نمي شود كه آدم به يك سري خرافات و موهومات اعتقاد داشته باشد. اميدوار بودن و كارها را به فال نيك گرفتن چيزي خوب است و در حديث معروفي از پيامبر(ص ) نقل شده است : »تفائلوا بالخير تجدوه ; كارها را به فال نيك بگيريد (و اميدوار باشيد) تا به آن برسيد«.
اگر دقت كنيم به روشني مي يابيم كه جنبه اثباتي موضوع منعكس شده است . پيامبر(ص ) مي خواهد انسان ها اميدوار و داراي نشاط و حركت باشند و اين چيزي جدا از اعتقاد داشتن به خرافات است . بنابراين ريشه و اساس خرافات , عدم دسترسي به واقعيات و ناآگاهي از علل واقعي حوادث مي باشد. پيروزي و شكست موفقيت و ناكامي انسان به خدا مربوط است كه توسط اعمال انسان رقم مي خورد و كارها را به فال نيك گرفتن خوب است موجبات دلگرمي و پيشرفت را فراهم مي آورد. در هر صورت نبايد به خرافات معتقد باشد.
اما درباره نعل اسب بايد دانست : بنا بر نظر برخي علما از آن جمله , آيت الله جوادي آملي : تبرك جستن به نعل اسب از موهومات بعد از حادثه كربلا است . به اين جهت كه اين اسب ها »نعوذ بالله « آدم هاي خارج از دين را لگدكوب كرده اند پس با ارزش مي باشند, چنان كه برخي از فرقه هاي اسلامي دهه ي محرم را جشن مي گيرند و متائسفانه فرهنگ ناشايست نعل اسب به طور ناآگاهانه در ميان برخي شيعيان نيز رواج يافته است . شايد هم برخي كوبيدن نعل اسب به گمان خود براي سالم ماندن وسيله نقليه و تندروي آن بدانند.

پیوست ها

• wdwixltedgiryqzvu2vy.jpg
    wdwixltedgiryqzvu2vy.jpg
    54.5 کیلوبایت · بازدیدها: 95
  • wdwixltedgiryqzvu2vy.jpg
    wdwixltedgiryqzvu2vy.jpg
    54.5 کیلوبایت · بازدیدها: 92

سنا

Active member
اونور آبی ها مخصوصا آمریکایی ها خیلی اعتقاد دارن
البته من اعتقاد ندارم اما همیشه تو گردنمه!! ;D ;D ;D

narges

Member
ناشناس عزیز همین صحبت روز جمعه ای که باری مسابقه پرش اصفهان رفته بودیم مطرح شده
یادتون میاد ؟ شا بودید یا اقای امید که بعد از در اومدن نعل اسب خانم هاله گفتید : پس نعل اسب همیشه خوش شانسی نمیاره .چون باعث شد از دور مسابقه خارج شن

pirzadi

Member
سلام دوستان من که با این چیزها موافق نیستم و همه را خرافات میدونم(البته توهین به دوستان نشه) ;) ;) ;) :) :) :)

سنا

Active member
kamyab گفت:
فقط پرسیدم جسارتی نکردم،نظر همه محترمه،در جواب اولی یکم شک داشتین آخه
نه بابا خواهش میکنم
من کلا به هر چی که اسم خرافات روش میذارن اعتقاد ندارم
در مورد نعل اسب هم چون خیلی خوشم میاد از شکلش همیشه گردنمه:)
نه به خاطر چیز دیگه ای:)
ببخشید که منظورمو بد گفتم :)

ناشناس

Active member
* SANA * گفت:
به نظر منم خرافاته

ای بابا من یک نعل دادم به دوستم گذاشت داخل مغازه اش بعد بهم زنگ زد گفت داری یه چند تای دیگه نعل بیاری گفتم برا چی گفت بابا از روزی که نعلو بهم دادی مشتری ولم نمیکنه مغازه همیشه پر مشتریه /گفتم حالا چند تای دیگه برای کی میخوای گفت برای دوستای دیگم که مغازه دارن

سنا

Active member
ناشناس گفت:
ای بابا من یک نعل دادم به دوستم گذاشت داخل مغازه اش بعد بهم زنگ زد گفت داری یه چند تای دیگه نعل بیاری گفتم برا چی گفت بابا از روزی که نعلو بهم دادی مشتری ولم نمیکنه مغازه همیشه پر مشتریه /گفتم حالا چند تای دیگه برای کی میخوای گفت برای دوستای دیگم که مغازه دارن
خوب شاید بر حسب اتفاق اینطوری شده

ناشناس

Active member
narges گفت:
ناشناس عزیز همین صحبت روز جمعه ای که باری مسابقه پرش اصفهان رفته بودیم مطرح شده
یادتون میاد ؟ شا بودید یا اقای امید که بعد از در اومدن نعل اسب خانم هاله گفتید : پس نعل اسب همیشه خوش شانسی نمیاره .چون باعث شد از دور مسابقه خارج شن

درسته روی مانع 5 نعل اسبش جدا شد خوب شاید اگر جدا نمیشد مانع بعدی میخورد زمین پس ممکنه براش شانس اورده بوده

ناشناس

Active member
البته یک کتاب چینی هست به نام (فانگ شیو) که برای انرژی اجسام پیرامونمون نوشته /مثلا اگر گلدان را در این قسمت خانه بگذاری انرژی شادی میدهد و.... برای نعل اسب هم یک چیزایی نوشته /مطلبشو پیدا میکنم ومینویسم

reihaneh

Member
منظورم در مورد نعل اسب نیست ولی آدما وقتی از چیزی سر در نمیارن اسمشو میزارن خرافات،تحجر و ...
در کل فکر میکنم نعل اسب برای امثال مایی که اینا رو خرافات میدونیم هیچوقت شانس نمیاره ولی اونی که انقدر به چنین چیزی معتقده که میره دنبالشو سعی میکنه پیدا کنه و بزاره تو مغازش مطمئن باشین براش شانس میاره
گرچه اثر متافیزیک بعضی مواد و اشیا رو نمیشه رد کرد ولی ثابت هم نمیشه کرد پس فکر کنم اثر همه چی به فکر و ذهنیت خودمون بر میگرده

Shabdeez

Member
بنظر من ادم به هر چیزی که اعتقاد داشته باشه در نظرش براش شانس میاره .

سنا

Active member
والا از نظر تکنولوزی فکر وقتی مثلا من اعتقاد دارم نعل اسب واسم شانس میاره همش تو این فکر هستم که یه اتفاق مثبتی بیفته
به خاطر فکر کردن زیاد به این موضوع به واسطه ی کاینات اون چیزی که تو فکرمه رو به سمت خودم میکشم
اینه که میگن شانس آورده
چون تو با فکرت جذبش کردی

بالا