آیا نعل اسب شانس می آورد؟

آیا نعل اسب شانس می آورد؟

• مجموع رای دهندگان
    4

سنا

Active member
نمونه ی دیگش اینه که دیدید مثلا میخوای با ماشینت بری بیرون هی مامانت بهت میگه نرو نرو
بعد که تصمیم گرفتی بری مامانت بهت میگه حالا که ( " نه " ) اومده پس نرو
اما تو میری اما همش تو این فکری که نکنه واسم اتفاقی بیفته و قطعا اتفاق میفته چون تو با فکرت جذبش کردی

ناشناس گفت:
ريشه و اساس خرافاتي مانند (نعل اسب شانس مي آورد) چيست و حكم باور اين خرافات چيست ؟

اما درباره نعل اسب بايد دانست : بنا بر نظر برخي علما از آن جمله , آيت الله جوادي آملي : تبرك جستن به نعل اسب از موهومات بعد از حادثه كربلا است . به اين جهت كه اين اسب ها »نعوذ بالله « آدم هاي خارج از دين را لگدكوب كرده اند پس با ارزش مي باشند, چنان كه برخي از فرقه هاي اسلامي دهه ي محرم را جشن مي گيرند و متائسفانه فرهنگ ناشايست نعل اسب به طور ناآگاهانه در ميان برخي شيعيان نيز رواج يافته است . شايد هم برخي كوبيدن نعل اسب به گمان خود براي سالم ماندن وسيله نقليه و تندروي آن بدانند.
بله این روایت را من بیشتر از همه مواردی که در قبل ذکر شده شنیدم
من از قدیمی ها شنیدم که میگن کوفیان پس از شهادت امام حسین (ع) به یمن پیروزیشان نعل اسبهایشان را کشیدند و بر بالای سر در خانه هایشان کوبیدند و به پایکوبی پرداختند
و وای بر شیعیانی که پا جای پای آنان گذاشته اند(البته باز هم بگم من شنیدم )
من که اصلا به خوش یمنی نعل اعتقاد ندارم

سنا

Active member
مـــحــمــد رضــــا گفت:
بله این روایت را من بیشتر از همه مواردی که در قبل ذکر شده شنیدم
من از قدیمی ها شنیدم که میگن کوفیان پس از شهادت امام حسین (ع) به یمن پیروزیشان نعل اسبهایشان را کشیدند و بر بالای سر در خانه هایشان کوبیدند و به پایکوبی پرداختند
و وای بر شیعیانی که پا جای پای آنان گذاشته اند(البته باز هم بگم من شنیدم )
من که اصلا به خوش یمنی نعل اعتقاد ندارم
اين روايات درسته؟

ET

Member
من وقتی 8 سالم بود عموم منو سواره اسب کرد و 1نعل داد من انداختم گردنم گفت شانس میاره تا اسب راه افتاد من خوردم زمین . . . ولی چیزیم نشد
حالا نمیدونم که از شانسم بود که چیزیم نشد یا از بدشانسی خوردم زمین

ET

Member
پاسخ : آیا نعل اسب شانس می آورد؟

نمیدونم به نعل ربط داره یا نه
چیزیمم نشد شاید شانس اوردم

اگه یک ذره عاقلانه و بدور از تکرار روزمرهٔ حرفهای خودمون و دیگران نسبت به کلمهٔ شانس فکر کنیم میفهمیم شانس اصلا وجود نداره،و این ما هستیم که حکمت خدارو به خوش شانسی یا بد شانسی ربط میدیم،البته این جای بحث فاروونی داره.مثلا من خودم هروقت یه اتفاق خوب برام میفته میگم شانس آوردما یا خوش شانسم امروز اما این کلمه سر زبونمه و بهش اعتقادی ندارم،نعل اسب هم همین حکایت و ۱۰۰% شانسی در کار نیست پس اتفاق خوب یا بدی که برامون پیش میاد رو بحساب خوش شانسی یا بد شانسی نذاریم،این نظر من بود، راجبه نعل اسب هم میگن نعلی که از پای چپ اسب نیله رو پیدا کنی‌ برات شانس میاره....

بالا