دوازدهمین جشنواره زیبایی یزد

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
من هم شرکت کرده بودم و انشاا... آخرین باری بود که اومدم با شما موافقم و سر فرصت توضیح میدم که چرا امسال هیچ کس نیومده بود و بهتره بگیم مسابقه استانی نه کشوری و خواهید دید که سال آینده از این هم کمتر میان.

دلیل کم شدن شرکت کنندگان غیر از برگزاری و رفتار بد برگزار کننده. موارد دیگر هم هست :
1- داغ اسب عرب کم کم داره میخوابه و از اوجش که سال 87-88 بود داره کم کم عادی میشه
2-هر شهری برا خودش مسابقه داره و مالکان برای ترس از شکست اسبشان در شهرهای دیگر شرکت نمیکنند.
3-شهرهای تازه داغ شده فعلا شلوغ خواهد بود تا چندتا مسابقه برگزار بشه داخلشون, بعد عادی میشه

Soheil Sanati

Active member
سلام دوستان .از اینکه نظرات خودتون رو گفتید ممنونم.متاسفانه دوستان نیمه خالی لیوان رو میبینن
۱-سال پیش نوشتید دیگه نمیایم ولی امسال که اومدید
۲-تعداد اسبها ۱۴۳ تا شد به ۲ دلیل . ۱.. هر اسبی اکسپورت سرتیفیکیت نداشت ثبت نام نشد که امار رو خیلی پایین اورد ۲.... سال پیش ۴ تا اکاهو داشتیم امسال ۸ تا
۳-همچین میگید افتاب خوردیم انگار هر ۳ روز زیر افتاب بودن....۴شنبه که بعد از ظهر بود و زیر نور ....۵شنبه هم که هوا ابری بود حتی بعد از ظهر کمی باران بارید....در مورد جمعه صبح حق با شماست
۴-هنر این هست که بتونی در یک جای دور از شهر جمعیت رو جذب کنی هر ۳ روز تمام ۲ سکو پر و همان اندازه پایین سکوها بودند
۵-اگه مسابقه در ۳ روز برگزار شد به این دلیل بود که داورها ادمند نه ماشین .نمیشه روی یک ادم زیاد فشار اورد
۶-دوستان همچین انتقاد میکنن انگار ۳۰ ساله شو برگذار میکنند یه روز افتاب خوردن میگن وای سوختیم حالا اگه جای ما ۷ روز زیر افتاب کار میکردند حتما ۰۰۰۰۰۰

Soheil Sanati

Active member
نکات جدید جشنواره یزد
۱-ازمایش تست دوپینگ برای اولین بار در زیبایی
۲-استفاده از یکی از معتبر ترین اساتید اسب عرب برای توضیح در مسابقه
۳-ثبت نام نکردن اسبهای بدون سرتیفیکیت ۲۴ اسب ثبت نام نشد (علی اشتباه نوشت ۷۰ تا)ما حتی کره های کوچکی که پدرشان سرتیفیکیت نداشت هم در ایندگان ثبت نام نکردیم
۴-اعلام اسامی داوران ۲۵ رپز قبل از زیبایی
۵-برای اولین بار ۲ داور ملی پشت دشت داوران a داوری کردند(خانم غمخوار و اقای فلاح)
۶-این سومین سالی است که ما اسپانسر اسبی داریم ۰ زیبایی یزد یه چیزی داره که اسپانسر جواب مثبت بهش میده

نکات جدید جشنواره یزد
۱-ازمایش تست دوپینگ برای اولین بار در زیبایی
۲-استفاده از یکی از معتبر ترین اساتید اسب عرب برای توضیح در مسابقه
۳-ثبت نام نکردن اسبهای بدون سرتیفیکیت ۲۴ اسب ثبت نام نشد (علی اشتباه نوشت ۷۰ تا)ما حتی کره های کوچکی که پدرشان سرتیفیکیت نداشت هم در ایندگان ثبت نام نکردیم
۴-اعلام اسامی داوران ۲۵ رپز قبل از زیبایی
۵-برای اولین بار ۲ داور ملی پشت دشت داوران a داوری کردند(خانم غمخوار و اقای فلاح)
۶-این سومین سالی است که ما اسپانسر اسبی داریم ۰ زیبایی یزد یه چیزی داره که اسپانسر جواب مثبت بهش میده
آقا خواهشا نتیجه خون وارداتی هم بگید ممنون میشم

Soheil Sanati

Active member
دوستانی هم که نیمه خالی لیوان رو میبینند برن ۱ مسابقه برگزار کنند ببینم میتونن دفترچه مسابقه رو چاپ کنن برگزاری پیشکش
البته به داوری کسی ایراد نمیگیره چون مارک ترلا داوری کرد اگه پیتر اپتون داوری میکرد داوری مشکل داشت

تقصیر برگدار کننده نبود که کمتر از سال های پیش اسب شرکت کرد بغضی یا بگم بیشتر مالکین ترسیدن اسب بیارن شکست بخورن.
حالا زیر آفتاب بودن و .... سال آینده حل میشه ایشالله!

ضمن اینکه میدونیم برگزاری وهماهنگی چنین مسابقه ای بسیار مشکل است ولی قبول کنیم که این مسابقه در حد اسب ایران نبود . از گوینده میدان گرفته تا محل و زمان و مدت برگزاری و تعداد داور و سیستم افتزاح موسیقی و انتخاب ان و ......

توی ورزشگاه آزادی هم 100هزار نفر زیر برف و بارون و آفتاب میرن بازی تماشا میکنن
شماها که عشق اسب دارید این حرفارو نزنید بچه انتقاد خوبه تخریب نکنید
همه با هم کمک کنیم واسه پیشرفت

mansouri

Member
سلام متاسفانه من هم رفتم
ساعت 3 رسیدیم محل برگزاری اما نمایشگاه ساعت 4.45 شروع شد اون هم به زور از یه طرف اسب میومد تو میدون از طرف دیگه داشتن دور میدون رو بنر میزدن که من جای هندلر بودم اسب نمیاوردم
سر کلانتر میدان خیلی گیر بیخودی میداد مثلا یه مادیون اصلا لنگش نداشت و شانس قهرمانی هم بود ولی به خاطر یه زخم قدیمی اوت شد بعد گفتن لنگش داشت
گویندگی بسیار ضعیف بود حتی اسم ها رو هم نمیتونست بخونه و اصلا با موزیک هماهنگ نبودن
دفترچه که 15000 تومان بود که خیلی گرونه
جایگاه تماشاچی ها که اصلا خوب نبود و افتاب کامل بود
من خودم شاگرد ترلا بودم تو یه دوره که اصفهان بود و عقیده ام اینه که اصلا داوری بلد نیست اما در اسب خالص ایرانی ولی در خون خارجی عالی هست و اصلا هم از این حرف کنار نمیکشم
..
..
..
..
مهم اینه که جشنواره رو نسبت به پارسال مقایسه کرده باشیم که بازم خیلی بد بود
در ضمن اقای صنعتی کسی مثل شما ادعا نداره که میگید خودتون برگزار کنید مثلا اگه کسی با اسم ایران بره وزنه برداری در سطح دنیا مثل رضازاده نتونه جواب بگیره به همه بگه باید خودتون میزدید

توی ورزشگاه آزادی هم 100هزار نفر زیر برف و بارون و آفتاب میرن بازی تماشا میکنن
شماها که عشق اسب دارید این حرفارو نزنید بچه انتقاد خوبه تخریب نکنید
همه با هم کمک کنیم واسه پیشرفت
ببخشی خواستم بنویسم بچه ها نوشتم بچه!
ئوستان عزیز بیاید کمک کنیم واسه بهتر شدن نه تخریب و دعوا و تیکه انداختن

اقا من اصلا قصد تخریب ندارم . ما باید انتقاد پذیر باشیم اگه میخواهیم پیشرفت کنیم . خداییش هرچی که دوستان گفتن تا حالا درست بوده و از شهر یزد انتظار خیلی بیشتری میرفت . این مسابقات میتونست در حدی زیبا و جذاب باشه که موی تن تماشاگر با دیدن هر کدوم از اسبا بر تنش سیخ بشه . برای مثال یکیش را بگم. این اهنگ تکراری و تنظیم مبتدیانه صدا بود که برای بینننده خیلی مهمه که برای هر حرکت یورتمه یا قدم یا ایست اسب و برای اسبهای نمایشی و هنگام اعلام نتایج باید متفاوت باشه که متاسفانه با یک اهنگ تکراری در همه موارد اعصاب برای شنونده باقی نگذاشت . حتی من خودم شاهد تاثیری بسیار منفی این اهنگ تکراری با صدای تنظیم نشده بر روی حرکت خیلی از اسبا بودم که نتونستن از اسباشون خوب حرکت بگیرن و ........ بیایم انتقاد پذیر باشیم تا هر سال اشتباهات تکراری نکنیم تا انشاا... پیشرفت کنیم . ممنون

خیلی جابه کلا برام افرادی که حتی اسب ندارند هم صاحب نظر شدند.......

آقای مشکی باف پس فقط شما صاحب نظری و چیزی حالیته.
نه عزیز هر کسی که فکر میکنه چیزی میدونه میتونه اظهار نظر کنه.
و آقای صنعتی شما هم زیاد خرده نگیر .هرکاری هم نیمه پر داره و هم خالی
کاهایی که طبق روال هست و باید انجام بشه رو که نمیشه گفت نقطه قوت.

جالبه برام که خیلی ادعا میکنند بعضی از افراد اما حتی........باشه شما راست میگید اما یک نصیحت همیشه سنجیده حرف بزن دوست خوبم هیچ کجا مسابقه ای بدون عیب برگزار نمیشه....

بازم ممنونم ازهمه دوستانی که از راه دور ونزدیک آمدند......امید وارم افرادی که انتقاد کردند مسابقاتی را بر گزار کنند و ما باشیم و ببینیم....اصلا بیخیال....

emad

Member
فکر نمی کنم که شما به ما بگید عماد جان باید چی کار کنیم؟؟؟؟؟؟؟اگر می تونید شما برگزار کنید و ما می بینیم....

با سلام ...

حرف های جالب و خنده داری میزنی ... این نوشته ها رو می تونیم تو تاپیک سال پیش و حتی قبلش هم ببینیم ... دوست عزیز .... انتقاد برای پیشرفت است ... نه اینکه همیشه جبهه بگیری .. و تا یک چیزی می شود .. حرف از این بزنی که بازم هنوز اولیم .. اینا همه ادعا نداره به خدا ....
بیشتر کسانی که اینجا میان هم اسب دارن و هم علاقه به اسب .. پس شما نمی خواد آمار بگیرید کی اسب داره .. کی می تونه نظر بده یا نده ...
تمام حرف هایی که زدم برای برخورد هر ساله شما است ...
به جای این کارا به فکر نتیجه گرفتن از بحث ها باشید و پیشترفت ... منم یزدیم ... دوست دارم همیشه اسم شهرم وقتی میاد همه جا تک باشه ...
بهتر به جایی این کارا از همین فردا به فکر احداث محلی برای مسابقه ... بسیار خوب و پیشترفته باشید ... با سرمایه که تعاونی اسب یزد داره .. با بودن مهندس بیک و آقا ضیا و خیلی های دیگه فکر نکنم کار سختی باشه ... هم میتونن یک محیط عالی باشه برای مسابقه .. هم بعدش برای فروش اسب ... محیطی باشه برای حراج اسب های باشگاههای که می خوان اسب هاش و بفروشن ... که می تونه توی چند سال هزینه خودش رو برگردونه ...

بالا