دوازدهمین جشنواره زیبایی یزد

۶-دوستان همچین انتقاد میکنن انگار ۳۰ ساله شو برگذار میکنند یه روز افتاب خوردن میگن وای سوختیم حالا اگه جای ما ۷ روز زیر افتاب کار میکردند حتما ۰۰۰۰۰۰

من اگه سن و تجربه ی شما رو داشتم که خیلی افت داشت واسم که ازم انتقاد بشه :چرا یه سایبون نذاشتی برا ملت.دیگه از خجالت...
در ثانی، من جمعه وقتم آزاد بوده و تونستم بیام،همون یک روز هم 4ساعت نشستیم و انقدر آفتاب شدید بود که تا این لحظه آفتاب سوختگی صورت و دستام خوب نشده.هیچ وقت این بی ملاحظه ایتون رو نمیتونم هضم کنم آقا...

lool
چه مقایسه ای! شما 7روز زیر آفتاب نباشید، پ نه پ ما میامدیم میگفتیم شما بفرما سایه،بده ما بساط مسابقه رو مهیا کنیم!

من اگه بخوام مسابقه برگزار کنم، طوری برگزار میکنم که هر جا صحبت اون مسابقه شد،nتا طرفدار دیگه هم پیدا کنه،نه اینکه همون قبلی ها هم بپرن.
و اینکه شما توانایی ندارید واسه آسایش حتی خودتون زیر آفتاب فکری بردارید که یه هفته آفتاب نخورید،دیگه چه توقعی که به فکر تماشاچی باشید.

و اینکه من فقط از طرف شخص خودم حرف نمی زنم،من از طرف جمع صحبت می کنم.شاید خیلی هاشون اسبی هم نبودن، اما ظلم بود که صداشون رو کسی نشنوه.هرچند، بعیده کسی بها بده به انتقادات.

آخرین ویرایش:
دوستانی هم که نیمه خالی لیوان رو میبینند برن ۱ مسابقه برگزار کنند ببینم میتونن دفترچه مسابقه رو چاپ کنن برگزاری پیشکش

ایشالله که برگزار میکنن،خیلی هم بهتر از شما.
نه اینکه توانایی شما در برگزاری مسابقات مثال زدنیه، که الان کری میخونی واسه دیگران.
البته اعتماد به نفس شما واقعا مثال زدنی هست.

سلام دوستان .از اینکه نظرات خودتون رو گفتید ممنونم.متاسفانه دوستان نیمه خالی لیوان رو میبینن
۱-سال پیش نوشتید دیگه نمیایم ولی امسال که اومدید
۲-تعداد اسبها ۱۴۳ تا شد به ۲ دلیل . ۱.. هر اسبی اکسپورت سرتیفیکیت نداشت ثبت نام نشد که امار رو خیلی پایین اورد ۲.... سال پیش ۴ تا اکاهو داشتیم امسال ۸ تا
۳-همچین میگید افتاب خوردیم انگار هر ۳ روز زیر افتاب بودن....۴شنبه که بعد از ظهر بود و زیر نور ....۵شنبه هم که هوا ابری بود حتی بعد از ظهر کمی باران بارید....در مورد جمعه صبح حق با شماست
۴-هنر این هست که بتونی در یک جای دور از شهر جمعیت رو جذب کنی هر ۳ روز تمام ۲ سکو پر و همان اندازه پایین سکوها بودند
۵-اگه مسابقه در ۳ روز برگزار شد به این دلیل بود که داورها ادمند نه ماشین .نمیشه روی یک ادم زیاد فشار اورد
۶-دوستان همچین انتقاد میکنن انگار ۳۰ ساله شو برگذار میکنند یه روز افتاب خوردن میگن وای سوختیم حالا اگه جای ما ۷ روز زیر افتاب کار میکردند حتما ۰۰۰۰۰۰

نکات جدید جشنواره یزد
۱-ازمایش تست دوپینگ برای اولین بار در زیبایی
۲-استفاده از یکی از معتبر ترین اساتید اسب عرب برای توضیح در مسابقه
۳-ثبت نام نکردن اسبهای بدون سرتیفیکیت ۲۴ اسب ثبت نام نشد (علی اشتباه نوشت ۷۰ تا)ما حتی کره های کوچکی که پدرشان سرتیفیکیت نداشت هم در ایندگان ثبت نام نکردیم
۴-اعلام اسامی داوران ۲۵ رپز قبل از زیبایی
۵-برای اولین بار ۲ داور ملی پشت دشت داوران a داوری کردند(خانم غمخوار و اقای فلاح)
۶-این سومین سالی است که ما اسپانسر اسبی داریم ۰ زیبایی یزد یه چیزی داره که اسپانسر جواب مثبت بهش میده

آقای صنعتی 1- کدوم مالکی گفته سال دیگه اسب نمیارم و آورده.چیزی که امسال بارز بود شبیه بودن مسابقه به مسابقات استانی یزد بود نه مسابقات کشوری.این رو به راحتی میشه تو آمار اسبای شرکت کننده دید.و مطمئن باشید با این پذیرایی و مهمان نوازی امسال سال آیینده همین تعداد شرکت کننده از استان های دیگر هم شرکت نمی کنند.
2-مهم اینه شما برا تماشاچیان امکانات رفاهی مناسبی پیش بینی میکردید نه اینکه مسابقه رو دیر تر از اون موعدی که بایست شروع بشه شروع میشد و زیر نور پروژوکتور برگزار میشد و یا باران میبارید.
غیر از آفتاب خاک و باد برای تماشاچیان مشکل بوجود آورده بود و گل در مانژ گرم کن برای هندلرها و همینطور خاک نامناسب مانژ اصلی که باعث میشد دست و پا تا بخلق توی خاک فرو بره و قضاوت رو برای داورها سخت کنه و در بعضی موارد اونارو دچار گمراهی کنه.
3-مگه مجله های معروف اسبی با اون کیفیت چاپ و تعداد صفحات که از خارج میان چنده که شما قیمت مجلتون رو 15000 تومان گذاشتید و یا بوفه محل برگزاری هر بطری آب معدنی رو 300 سی سی رو 500 تومان و 100 گرو بستنی رو 1000 تومان میفروخت.
4-تعداد تماشاچیان فقط عصر 5شنبه و جمعه قابل توجه بود که آن هم به دلیل تعطیلی بود نه چیز دیگری.
5-داورها میخواستند گروه هایی رو قضاوت کنند که بعضا 1 یا 2 اسب هم داشت پس میشد مسابقه رو در 2 روز برگزار کرد و کورس را تعطیل نکرد.
6-بله عزیزان هیچکس مثل شما دوستان یزدی تجربه در برگزاری تعداد زیادی مسابقه رو نداره ولی قبول کنید هیچکس مثل شما هم سال به سال از کیفیت مسابقاتش نمیکاهه.
7-ای کاش اسب های که تست دادن رو معرفی و نتایج اونارو هم میگفتین.مهندس شوخیت گرفته.
8-هیچکس در تسلط آقای سمیر پویان شکی نداره ولی به نطر میرسید ایشون برا تفسیر یزد تشریف نیاورده بودن.گوینده مسابقه برای اولین بار بود که اسب عرب دیده بود و گاها واژه هایی رو به کار میبرد که شائبه تسلط به زبان فارسی رو هم در ایشون به میان می آورد.ایشون به پازن گفتند pazen به دلدل حسنی deldel hosna به دقیانوس deghiyanos, تعداد زیادی اشتباه که از حوصله همه خارج هست و جالبه به مالک هم میگفتند malak و حتی کلمات فارسی رو هم اشتباه تلفظ میکردند.
دوست عزیز گویندمون اینقد اطلاع نداشتن که هنگام ایست گرفتن از اسب نباید با بلندگو صحبت کرد و کسی که مسئول پخش موزیک بود هم ساز مخالف با کلانتران میدان را میزد.
9-مسابقه ای که با 2 داور برگزار شود به هیچ وجه قابل پیش بینی نخواهد بود و این رو به عینه در مسابقات امسال شاهد بودیم.
10-داوران ملی ما فقط آقای فلاح پشت 2 داور خارجی برای محک زدن خودشون قضاوت میکردندو این نه به کیفیت مسابقه می افزود و نه از کیفیت می کاست.
11-دوستان به این نکته توجه کنین که اسپانسران این مسابقات آیا از اسپانسر شدن خودشون در این مسابقات و سری قبلی مسابقات راضی بودند یا خیر.
ودر آخر دوستان عزیز شما اگر 7 روز زیر آفتاب بودید که کارهاتون رو دقیقه 90 انجام نمیدادید.

با این حال از تمام دوستان برگزار کننده کمال تشکر را داریم و خواهش میکنیم کمی انتقاد پذیر تر باشیم.

emad

Member
با سلام ...

حرف های جالب و خنده داری میزنی ... این نوشته ها رو می تونیم تو تاپیک سال پیش و حتی قبلش هم ببینیم ... دوست عزیز .... انتقاد برای پیشرفت است ... نه اینکه همیشه جبهه بگیری .. و تا یک چیزی می شود .. حرف از این بزنی که بازم هنوز اولیم .. اینا همه ادعا نداره به خدا ....
بیشتر کسانی که اینجا میان هم اسب دارن و هم علاقه به اسب .. پس شما نمی خواد آمار بگیرید کی اسب داره .. کی می تونه نظر بده یا نده ...
تمام حرف هایی که زدم برای برخورد هر ساله شما است ...
به جای این کارا به فکر نتیجه گرفتن از بحث ها باشید و پیشترفت ... منم یزدیم ... دوست دارم همیشه اسم شهرم وقتی میاد همه جا تک باشه ...
بهتر به جایی این کارا از همین فردا به فکر احداث محلی برای مسابقه ... بسیار خوب و پیشترفته باشید ... با سرمایه که تعاونی اسب یزد داره .. با بودن مهندس بیک و آقا ضیا و خیلی های دیگه فکر نکنم کار سختی باشه ... هم میتونن یک محیط عالی باشه برای مسابقه .. هم بعدش برای فروش اسب ... محیطی باشه برای حراج اسب های باشگاههای که می خوان اسب هاش و بفروشن ... که می تونه توی چند سال هزینه خودش رو برگردونه ...

خواستم این هم اضافه کنم که نشد ویرایش کنم ...
هم شما و هم دوست عزیزمون آقای صنعتی از اجارا کردن دیگران و تماشا کردنتون حرف میزنید ..
این و هم تو تاپیک های سال های قبل میتونیم ببینیم ... به نظرتون دیگه کافی نیست این جور حرف ها و ادعا ها.....!!!

از تمام دوستان و مدیر انجمن عذرخواهی میکنم که پرچونگی کردم.هرچند میخواستم انتقادام سازنده باشن ولی بعد از خوندن مناظرات دوستان به این نتیجه رسید که موردی برخورد کردن با مسائل بهتره .از دوستان یزدیمون هم عذر خواهی میکنم که اینقد انتقاد کردم ولی والا اینا مشت بود نمونه خروار و اگه میخواستیم جزیی تر بهش بپردازیم که میبایست یه مثنوی بنویسیم.
بازم از همه پوزش میخوام.

Soheil Sanati

Active member
اقا من اصلا قصد تخریب ندارم . ما باید انتقاد پذیر باشیم اگه میخواهیم پیشرفت کنیم . خداییش هرچی که دوستان گفتن تا حالا درست بوده و از شهر یزد انتظار خیلی بیشتری میرفت . این مسابقات میتونست در حدی زیبا و جذاب باشه که موی تن تماشاگر با دیدن هر کدوم از اسبا بر تنش سیخ بشه . برای مثال یکیش را بگم. این اهنگ تکراری و تنظیم مبتدیانه صدا بود که برای بینننده خیلی مهمه که برای هر حرکت یورتمه یا قدم یا ایست اسب و برای اسبهای نمایشی و هنگام اعلام نتایج باید متفاوت باشه که متاسفانه با یک اهنگ تکراری در همه موارد اعصاب برای شنونده باقی نگذاشت . حتی من خودم شاهد تاثیری بسیار منفی این اهنگ تکراری با صدای تنظیم نشده بر روی حرکت خیلی از اسبا بودم که نتونستن از اسباشون خوب حرکت بگیرن و ........ بیایم انتقاد پذیر باشیم تا هر سال اشتباهات تکراری نکنیم تا انشاا... پیشرفت کنیم . ممنون
وقتی میگم برین ۴ تا شو ببینین بعد انتقاد کنین همینه اهنگ برای همه باید یکسان باشه و نمیشه واسه اسب شما اهنگ گل پری جون گذاشت واسه یکی دیگه یه اهنگ دیگه

Soheil Sanati

Active member
خیر.
اما بی خبر از کیفیت مسابقه هاشون نیستم.
وقتی مقایسه میکنم، حق انتقاد رو به خودم میدم.
و چون این دو شهر در یک کشورند،نباید اینهمه تفاوت در برگزاری موجود باشه.
چی رو مقایسه میکنی وقتی خودت اونجا نبودی
تا کی میخواین ندیده تصمیم بگیرید

Soheil Sanati

Active member
ضمن اینکه میدونیم برگزاری وهماهنگی چنین مسابقه ای بسیار مشکل است ولی قبول کنیم که این مسابقه در حد اسب ایران نبود . از گوینده میدان گرفته تا محل و زمان و مدت برگزاری و تعداد داور و سیستم افتزاح موسیقی و انتخاب ان و ......
دوستانی که ادعای گویندگی دارند دیگه گوینده نیستند حالا شدن کارشناس یا مفسر اسبی و با نظرات خودشون میدان رو بهم میریزند من هم به اینها باج نمیدم۰در مورد تعداد داور هیچ مشکلی نیست و در اکاهو cمیشود از ۱ یا ۲ یا ۳ داور استفاده کرد۰در مورد موسیقی باید برای همه یکسان باشه تا همه مساوی باشند

من نمیگم برای هر اسبی اهنگی متفاوت بگذارید . حرف من اینه که برای هر حرکتی مثل قدم و یورتمه و اسبهای نمایشی اهنگ باید متفاوت باشه که توی همه دنیا همینه . لطفا متن من را دوباره بخونید . دوستان قضاوت کنن . تا طرز تفکرتون اینه همون بهتر که یزد پسرفت کنه ....

به نظر میرسه اون روحیه خان و خان بازی اسب داران رو میشه هم در اسب دوستها هم دید
اینجا خیلی کم کسی صحیح انتقاد میکنه خیلی هم کم کسی انتقاد میشنوه
مثل اینکه فقط کل کله !!!!

حامد

Member
چرا مطالب ارسالی من پاک شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:smile::smile:
واقعا متاسفم نمی دونم اینهمه ادعا از کجا اومده !

Soheil Sanati

Active member
نه اینکه توانایی شما در برگزاری مسابقات مثال زدنیه، که الان کری میخونی واسه دیگران.
بله که مثال زدنیه .یک نفر در ایران پیدا کن که ۱۲ زیبایی پشت سر هم برگزار کرده باشه.یک نفر پیدا کن که ۵ تا اکاهو برگزار کرده باشه.یک نفر پیدا کن که دست خالی وسط بیابون زیبایی برگزار کنه ۰ شماها کنار گود نشستین میگین لنگش کن .یک بار جرات کردین بیاین وسط گود۰

Soheil Sanati

Active member
جا داره از سرکلانتری بینظیر حسین دربهانیها تشکر کنم که میدان را بدون عیب مدیریت کرد
از سمیر عزیز که افتخار میدان ما بود هم تشکر میکنم

Soheil Sanati

Active member
سال دیگه شما برگزار کن ببینیم چی میشه

Soheil Sanati

Active member
به نظر میرسه اون روحیه خان و خان بازی اسب داران رو میشه هم در اسب دوستها هم دید
اینجا خیلی کم کسی صحیح انتقاد میکنه خیلی هم کم کسی انتقاد میشنوه
مثل اینکه فقط کل کله !!!!
دوست عزیز ۹۰ درصد این دوستان باید این انتقادها رو بکنند تا بگویند خیلی چیز میدونند

سلام
چند روزي سكوت كردم چون به قول دوست عزيزم آقاي مشكي باف خودم اسب ندارم( اين يعني 15 سال سرو كله زدن با اسب هيچ ارزشي براي ايشون نداره و مهم چند سال اسبداري خودش و دوستاش هستش و به سخره گرفتن تجربه هاي كم و بيش ساير دوستان از زندگي با اسب و شركت در مسابقات زيبايي مختلف) ولي خوب درست نيست كه شما دوستان همش از نقاط ضعف مسابقات يزد ميگيد بذاريد براي يك بار هم كه شده نقاط قوت مسابقه و شنيده هاي حاشيه مسابقه رو خلاصه بگيم بلكه جو يكم آروم شه و اين دوستان زحمت كش هم كمي به حقشون نزديك بشن پس اول نقاط قوت رو ميگم
1 . داوري 2 داور كلاس a جهاني
2 . اعلام اسامي داوران و سركلانتر ميدان 1 ماه قبل از شروع مسابقه
3 . سركلانتر ميدان حسين دربهانيها بود كه خدايي از كارش خوشم اومد
3/5 . وجود نور كافي براي انجام مسابقه در شب كه فقط در شب اول مورد استفاده قرار گرفت
يكي كمك كنه ديگه ه ه ه ه
4 . عدم هماهنگي عوامل ميدان
5 . عدم تجربه و هماهنگي برخي از عوامل در مسئوليت هاي محوله با سركلانتر ميدان ( موسيقي .. كلانتر درب خروجي ميدان مسابقه .. گوينده ميدان .. مفسر ميدان)
6 . هواي بسيار مطبوع ميدان كه با مقاديري گرد و غبار ريه هاي دوستان رو نوازش ميداد
7 . زحمتهاي يك هفته اي دوستان زير آفتاب سوزان كه از ساعت 11 روز چهارشنبه اولين روز مسابقه شروع شد
8. شروع مسابقه 45 دقيقه ديرتر از ساعت مقرر
9. سايه بان و محل استقرار اسبها كه به محل برگزاري ميرسيدند
10. آب كافي و تازه كه از توالت مجموعه براي اسبها تهيه شده بود
11. قيمت مناسب آب آشاميدني و دفترچه مسابقات در محل برگزاري
12. تشريف فرمايي dc مسابقه آقاي نيلز ازمير در روز دوم مسابقه روز اول چون خالص ها بودند اصلا براي ايشون و برگزار كننده مهم نبود
13. محل بسيار مناسب تماشاچي در زير سايه مستقيم آفتاب
14. طبق شنيده ها از اسپانسر اصلي مسابقه مالك نريان ترابادور 20 مليون تومان اخذ شده كه همه اين پول صرف بالا بردن كيفيت جيب دوستان شده بود
15. طبق معمول وجود يك مانژ گرم كن كه هندلر ها اجازه گرم كردن اسب رو در اون نداشتند
16 گوينده بسيار ماهر كه نه از اسب چيزي ميدونست و نه ميتونست اسب اسبها رو درست بخونه البته ظاهرا ايشون مجري صدا و سيما هم هستند (واي به حال صدا و سيما) كه البته به قول آقاي صنعتي با لهجه شيرين يزدي اسامي رو قرائت فرمودند و malek رو malak و pazan رو pazen فرمودند اسم اسبها بماند البته براي نمينوه عرض كردم
17. آماده بودن ميدان و تلاش دوستان براي آماده سازي ميدان تا لحظه مسابقه كه نيمه تمام موندو به روزهاي بعد موكول شد
18. پيوسته بودن گروهها كه هر روز عصر تماشاچيان براي ديدن تنها 2 گروه تشريف ميآوردند و بعد هم سرشان رو ميخاروندن و يا علي
19. كيفيت ميدان مسابقه كه اصلا حرفش رو نزنيد خودم شاهد حذف يكي از شركت كنندگان كه به دليل وجود قلوه سنگ در پادوك دچار لنگش شد بودم
20.انجام آزمايش دوپينگ كه اصلا انجام نشد
ضمنا خانوم غمخوار عضو تيم ماشين حساب بودند و در ميدان داوري نميكردند
داوري هم تا حدودي مورد داشت كه از اون هم نميشه گذشت ولي ربطي به برگزار كننده و نحوه برگزاري نداره كه بخوايم مطرح كنيم چون اين اتفاقا در يزد مي افته و ما با عنوان امتياز ميزباني ازش ياد ميكنيم كه براي نمونه در گروه ماديانهاي 1 ساله خون ايراني شاهدش بوديمبه نظر بنده اگه برنامه ريزي درست انجام شده بود دوستان يزدي مجبور به تعطيلي كورس روز جمعه نميشدند و اندك دوستاني كه از استانهاي ديگه تشريف اورده بودند در روز جمعه ميتونانستند شاهد كورس اسبهاي عرب هم باشند
همچنين برعكس هر سال كه دوستان زيادي از استانهاي اطراف در مسابقه يزد شركت ميكردند امسال از استان كرمان شهاب كريمي و برادران هرندي و آقاي مسلم يزاده شركت كردند و از استان خوزستان هم 3 يا 4 شركت كننده داشتيم كه البته با بررسي دقيقتر دفترچه 15$ دلاري مسابقه آمار دقيق رو عرض خواهم كرد
بر اساس صحبت شخصي بنده با يكي اسبداران يزدي كه تعدادي هم اسب وارداتي دارند از قول ايشون عرض ميكنم كه مسابقات يزد هر سال از سال قبل بدتر و بدتر ميشود
دوست عزيز آقاي مشكيباف تن آدمي عزيز است به جان آدميت نه همين لباس زيباست نشان آدميت
سربلند باشيد

جناب صنعتي ميدوني استان خوزستان چند ساله كه داره مسابقه زيبايي برگزار ميكنه؟؟؟؟؟؟
اگه انتقاد نباشه سازندگي و پيشرفت هم نخواهد بود ولي در مورد شهر يزد برعكس عمل ميكنه .. چرا ؟ نميدونم
خير قربان ما ها ادعايي نداريم كه چيزي بلديم ولي وقت عمل به اندازه دانسته هامون انجام ميديم و هرجا هم ندونستيم از ديگران كمك ميگيريم شما كه ادعاي خيلي چيز دونستن و تجربه داري در عمل چرا نصف اون رو هم نشون نميدي كه آدم دلش خوش باشه
برگزاري به داور a و تعداد شركت كننده نيست دوست من .. كيفيت برگزاري رو رضايت تماشاچي و شركت كننده تعييد ميكنه نه ادعاي پوچ و تو خالي