هخامنش (بدخشان * ياقوت) ن

khosro.a

Member
سهراب خان کره وقتی متولد شد قره کهر خیلی تیره بود تو 1 ماه دیگه تقرییا سیاه شده. بازم عکس میزارم خودتون ببینید.

vahid_m63

Member
واقعا اسب زیبایی هست ، تبریک به آقای تیزرو
ما هم امسال یکی از مادیونهامون رو(خانم گل) از این سیلمی پر کردیم و امیدوارم کره خوبی بده

khosro.a

Member
سنا جان صاحبش تا حالا زیاد تمایل به شرکتش در مسابقه هارو نداشته. کره هاش هم تا حالا زیاد نبودن. امسالم قرار بود تو فصل کشش بفرسته خوزستان که متاسفانه خبر تلف شدن سزارو دادن و حسن هم منصرف شد.

khosro.a

Member
ایمان جان این هفته جمعه که رفتم باشگاه حتما عکس می گیرم میزارم.

vatan

Member
ماشاا... مبارکتون باشه اسب قشنگیه
قیمت کشش چنده؟
در صورت تمایل صاحبش میتونه اسب رو در اختیار مرکز سیلمی قرار بده و در فصل کشش در شهرهایی که آقای قاسمی صلاح میدونن و تعین کردن ( از نظر شرایط آب و هوایی و نگه داری ) تا مادیون دارهای استانهای مختلف بتونن از وجود این سیلمی زیبا استفاده کنن
یه نکته ای را حواسمون باشه باید مرکز سیلمی ایجاد کرد نه مرکز نریون.
در ابتدا باید اولویت برای اسبهایی باشه که به لحاظ خط خونی چه در زیبایی یا کورس یا استقامت نتیجه خیلی خوبی داده اند. ولی به دلایلی از مراکز تولید دور بوده اند. اولویت هم با اسبهایی باشه که سنشون بالا هست.
حالا هخامنش جزء کدوم تبصره ها هست؟؟!!!!:winksmiley02:

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
هخامنش

زیبایی کردان
فکر کنم بدخشانه

پیوست ها

• badakhshan.jpg
    badakhshan.jpg
    28.7 کیلوبایت · بازدیدها: 92
یه نکته ای را حواسمون باشه باید مرکز سیلمی ایجاد کرد نه مرکز نریون.
در ابتدا باید اولویت برای اسبهایی باشه که به لحاظ خط خونی چه در زیبایی یا کورس یا استقامت نتیجه خیلی خوبی داده اند. ولی به دلایلی از مراکز تولید دور بوده اند. اولویت هم با اسبهایی باشه که سنشون بالا هست.
حالا هخامنش جزء کدوم تبصره ها هست؟؟!!!!:winksmiley02:

به لحاظ خونی که جزء کره های سمرقنده که سمرقند یکی از زیبا ترین اسبهای خالص ما بوده و تولیداتش رو همه یا دیدیم و یا شنیدیم
به لحاظ رنگ هم جزء معدود سیلمی های تولید کننده رنگ مشکی
به لحاظ سن هم چه کسی تضمین میده که این اسب تا فردا زنده باشه ؟ شما ؟ ( خدا حفظش کنه )
به لحاظ فاصله از مراکز تولید هم که هخامنش نه به یزد و نه به خوزستان که مرکز تجمع بیشترین اسب عرب تو ایرانه نزدیکه
من تعجب میکنم vatan جان شما واقعا اینا رو نمیدونی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
سمرقند به لحاظ عیب موروثی پر عیب ترین خط خونی رو داره. انقدری که اگر در شجره یک ارس یا سمرقند دیگر باشد دستها تعطیل.
حالا اگر تو کورس با این دستهای داغون میدوه. داره زجر میکشه و ظلم مالکش رو بهش میبینید.
البته به قول مالک یکی از کره های سمرقند. سگ دستی هم یک نوع دسته ! عیب حساب نمیشه.
البته اینجور که شما میگوئید رنگ به کیفیت برتری داره که اینطور نیست. یک اسب اول باید سالم و مشخصات اسب سالم رو داشت ه باشه تا بعد بریم روی رنگش. رنگ از اخرین ملاکهای تصمیم گیری هست.
کره های سمرقند به خوزستان یا یزد هم منتقل بشوند اتفاقی نمی افتد و نسبت به کشش سیلمیهای دیگر شاید 1-2 کشش بیشتر نخواهد شد. چون خوزستام کیفیت براشون مهم تره تا رنگ. و رنگ رو در شجره های سالم دیگه هم میشه دراورد.
تعجب میکنیم شما نمیدونی این مطالب رو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

s.parizimanesh

Active member
به نظر من هم اگه سیلمی واقعآ سیلمی باشه همه برای تولید دنبالش میروند حالا هر جا که باشه.

سمرقند به لحاظ عیب موروثی پر عیب ترین خط خونی رو داره. انقدری که اگر در شجره یک ارس یا سمرقند دیگر باشد دستها تعطیل.

خوبه خودت میگی اگه یک ارس یا سمرقند دیگه باشه
این عیب هم بخاطر کششهای زیاد با هم خون ایجاد شده حال اینکه اگر با خط خونی غریب بکشی این عیب برطرف میشه ( اگه تولید کننده یکم دقت کنه که عیبی نداره چیزی هم ازش کم نمیاد)
از نظر شما شاید رنگ در درجه آخر اهمیت باشه ولی فلسفه تولید این خط خونی تشکیل گله سیاه بوده و برای همین هم بدون توجه خاصی تولید شداند چونکه رنگ مهمتر ار سلامت دست و پا بوده ( خدا رحمت کنه خانوم رو کاش میدونستیم به چی فکر میکرده ؟ ارتقا یا انقضا )
شما که باید بهتر بدونی این مسائل رو

بالا